ЦСКА победи Славия с 2:0,Ботев-Локо(Сф)

ЦСКА победи като гост Славия с 2:0 в мач от осмия кръг на „А” група. „Армейците” вкараха по едно попадение във вратата на Георги Петков в самото начало и в самия край на срещата. Лукас Саша откри резултата още в 30-ата секунда с удар в долния ляв ъгъл на Петков от 30-тина метра. В 90-ата минута Михаил Венков оформи крайното 2-0.

Ботев (Пловдив) - Локомотив (София) 2:0

Младежки национал донесе победа на Ботев (Пловдив)
Ботев (Пловдив) победи като домакин с 2:0 Локомотив (София) в мач от осмия кръг на „А” група. С първите си попадения с екипа на Ботев в официален мач, успехът за отбора донесе младежкият национал Тодор Неделев.
В 47-ата минута той откри резултата с красиво изпълнение от пряк свободен удар,
В 66-ата минута отново той бе най-съобразителен пред вратата на Локомотив и оформи крайното 2:0.

Монтана вкара три на Пирин (Гоце Делчев)
Отборът на Монтана победи с 3:0 като домакин Пирин (Гоце Делчев) в мач от осмия кръг на „А” група. За Монтана това бе трета победа от началото на сезона. Новакът в „А” група Пирин регистрира петата си загуба.
Димитър Воденичаров откри резултата в 25-ата минута. 12 минути по-късно младежкият национал Георги Пашов бе изведен отлично пред вратата на Пирин, ударът му бе спасен от вратаря на гостите, но топката попадна в капитана и голмайстор на Монтана Мирослав Антонов, който покачи на 2:0. Крайното 3:0 оформи Даниел Христов в 52-ата минута.

Етър - Локомотив Пд 1:1

Етър с първо попадение в елита след 14 години
Отборите на Етър и Локомотив (Пловдив) завършиха 1:1 в мач от осмия кръг на „А” група. Голът за домакините, който бе на Дормушали Саидходжа, бе първо попадение за отбора от Велико Търново в „А” група на стадион „Ивайло” от 14 години насам.
След нулево първо полувреме, гостите от Пловдив първи стигнаха до попадение. Резервата Мартин Кавдански откри резултата в 53-ата минута. Етър стигна до точката в 81-ата минута, когато Саидходжа се разписа.

07 октомври 2012   22:48