Победи за Ботев и ЦСКА срещу Литекс и Левски

Ботев Враца взе точка на Лудогорец,Локо(Пд) с победа над Славия

• Ботев Пловдив записа изключително важна победа при гостуването си на Литекс в директен двубой за челните места. Окрилени от фантастичната подкрепа на около 2000 свои привърженици, „жълто-черните” на Ферарио Спасов се наложиха с 1:0 над тима на Христо Стоичков. Попадението бе дело на Вандер Виейра, който се разписа в последната минута на първото полувреме след страхотно двойно подаване с Тодор Неделев.
    С успеха „канарчетата” запазиха третото място в подреждането в „А” група, натрупвайки пет точки преднина пред Литекс и две пред ЦСКА, който гостува на „Колежа” в следващия кръг.
    Локомотив (София) и Монтана завършиха 0:0 на стадион "Славия" в мач от 9-ия кръг на "А" група. В друга среща от кръга Миньор Перник победи с 1:0 госта си Етър с гол на Милен Василев в 72-ата минута. Пирин Гоце Делчев победи Черно море с 3:2
    Пирин (Гоце Делчев) спечели като домакин на Черно море с 3:2 в среща от деветия кръг на "А" група след четири поредни загуби. В 31-ата минута от дузпа, отсъдена заради нарушение на вратаря Китанов срещу Коцев, в полза на домакините се разписа Хазуров.Локомотив (Пд) - Славия 1:0
    На стадиона в парк "Лаута" Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 Славия в мач от 9-ия кръг на "А" група. Автор на единственото попадение в срещата бе Рангел Абушев, който влезе като резерва в началото на втората част и му беше нужна само минута на терена, за да матира вратаря на "белите" Георги Петков.Черноморец победи Берое с 1:0Резултати на мачовете от 9-и кръг в "А" група:

14.Ботев (Враца) 9 2 1 6 5 19 7
    15. Миньор 9 1 2 6 4 17 5