Челси елиминира ПСЖ,късмета спаси Реал в Дортмунд

Реал Мадрид е на полуфинал в Шампионската лига, след като се измъкна като по чудо срещу Борусия Дортмунд. Реваншът между двата тима завърши 2:0 за немския гранд и така Реал се класира напред единствено благодарение на победата си с 3:0 в първия двубой.
„Белия балет“ обаче трябва да се благодари на шанса и на пропуските на играчите в жълто, които напълно заслужаваха да отбележат повече от два гола и да сътворят един от най-великите обрати в историята на турнира.
През целия мач домакините надиграваха своя съперник, който пък на моменти изглеждаше като ученически отбор. Марко Ройс през първото полувреме реализира двата гола, които дадоха надеждата на Борусия, но многото пропуски през втората част, най-вече на Мхитарян, лишиха Дортмунд от това да вкара мача поне в продължения.Челси победи ПСЖ с необходимия резултат 2:0 в 1/4-финален мач-реванш от  ампионската лига. Головете за успеха вкараха Шурле в 32-ата минута и Ба в 86-ата минута. В първата среща лондончани загубиха с 1:3, но с общ резултат 3:3 и гол на чужд терен продължават напред.

08 април 2014   23:48