Класически успех за Валенсия срещу Реал,Щутгарт разгроми Волфсбург с 4:1.

Само седмица след като бе унижен от Барселона с 2:6, тимът на Реал (Мадрид) записа нова тежка загуба в Примера дивисион. Кралският клуб отстъпи с 0:3 при гостуването си на Валенсия. Поражението на практика означава, че Барселона може да стане шампион още в днес, ако победи Виляреал. В момента разликата между двата тима е 7 точки. Поражението е първо за Реал, след 8 поредни победи като гост
Валенсия - Реал Мадрид 3:0
Голмайстори: Мата 28, Давид Силва 32, Бараха 67
Валенсия: Сезар, Мигел, Албиол, Мадуро, Алексис, Марчена, Бараха, Хоакин (63 Пабло Ернандес), Давид Силва (57 Мичел), Мата, Вия
Реал Мадрид: Касияс, Рамос, Канаваро, Метцелдер, Марсело (83 Дренте), Гаго, Хави Гарсия (58 Ван дер Ваарт), Робен, Раул, Игуаин
Севиля-Майорка с 3:1

Щутгарт подложи на сериозно съмнение претенциите на Волфсбург за титлата, след като разгроми "вълците" с 4:1.
Марио Гомес откри за "швабите"още след няколко секунди, а в 20-ата отново той удвои. В 37-ата Един Дзеко намали и върна интригата в мача. Рециталът на Гомес обаче не бе приключил. В 63-ата той оформи хеттрика си, а с четвърти гол в 77-ата минута окончателно реши изхода на срещата.
Така ситуацията на върха в класирането вече е много интересна. Волфсбург и Байерн имат по 60 точки, с 1 по-малко е Херта Берлин, а Щутгарт е с 58.

10 май 2009   02:21