ЦВЕТАН ГЕНКОВ И НИКИ МИХАЙЛОВ ПО-БЛИЗО ДО ШАМПИОНСКАТА ЛИГА

Динамо Москва на Цветан Генков изненадващо победи с 1:0 като гост Селтик в първи двубой от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Българският нападател обаче не бе в групата на старши треньора Андрей Кобелев за гостуването в Глазгоу.
Единственото попадение за руския вицешампион вкара Кокорин още в седмата минута, когато успя да матира вратаря на домакините Артур Боруц. Реваншът между Динамо и Селтик е на 5 август в Москва.
Вратарят на Твенте Николай Михайлов запази вратата си суха при гостуването на Спортинг в Лисабон в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Двубоят на стадион Жозе Аваладе завърши при равенство 0:0, а българският талант бе на терена в продължение на 63 минути. Михайлов се появи в игра в 27-ата минута, след като титулярният страж – ветеранът Сандер Бошкер, получи директен червен картон за нарушение в наказателното поле срещу Хелдер Пощига. Спортинг получи правото да изпълни дузпа, а юношата на Левски влезе на пожар на мястото на полузащитника Перес. Зад топката застана португалският национал и капитан на лъвовете Жоао Моутиньо, още незагрелият поради липса на време Ники Михайлов обаче се хвърли в долния десен ъгъл и спаси изстрела от бялата точка. До края на двубоя българинът се справи още няколко опасни положения и си гарантира титулярно място в състава на Стив МакЛарън за реванша в Холандия след седмица
Апоел Никозия (Кипър) - Партизан (Сърбия) 2:0

Левадия Талин (Естония) – Дебрецен (Унгария) 0:1

Шахтьор Донецк (Украйна) - Тимишоара (Румъния) 2:2

Шериф Тираспол (Молдова) - Славия Прага (Чехия) 0:0

Вентспилс (Латвия) – БАТЕ Борисов (Беларус) 1:0

Слован Братислава (Словакия) – Олимпиакос (Гърция) 0:2

ФК Копенхаген (Дания) - Стабек (Норвегия) 3:1

ФК Цюрих (Швейцария) - Марибор (Словения) 2:3