С две дузпи и човек повече Рубин би Динамо (Москва) с 3:0

С две дузпи и човек повече Рубин би Динамо (Москва) с 3:0 Съперникът на ЦСКА в плейофите за Лига Европа - Динамо (Москва), регистрира нова загуба като домакин и даде още един повод за оптимизъм на "червените" фенове преди реванша между двата тима в четвъртък. Отборът на Андрей Кобелев изпусна златен шанс да скъси дистанцията до водача в класирането Рубин, като поражението с 0:3 от шампионите го остави на пето място в таблицата, на цели 10 точки от върха. Първите два гола за Рубин паднаха след дузпи, отбелязани от звездата на тима Алехандро Домингес. И в двата случая нарушенията извърши националът Денис Колодин, който имаше късмет, че реферът Илдус Биглиев не го изгони. Това обаче се случи със съотборника му Люк Уилкшир в средата на второто полувреме при 0:1. Австралиецът си заработи два жълти картона и остави Динамо с човек по-малко

Състав на Динамо: Антон Шунин, Леандо Фернандес, Денис Колодин, Кирил Комбаров, Дмитрий Хохлов (76- Владимир Гранат), Дмитрий Комбаров, Адриан Ропотан, Луис Агияр, Люк Уилкшир, Александър Кержаков, Александър Кокорин (64- Фьодор Смолов);

Червен картон: Люк Уилкшир (Динамо)- 68 минута;
жълти картони: Люк Уилкшир, Адриан Ропотан, Александър Кержаков, Кирил Комбаров (Динамо);

24 август 2009   10:36