След срещите от FA cup

След срещите от FA cup Отборите на Рединг и Ливърпул не успяха да се победят и след 90 минути игра срещата между тях завърши наравно – 1:1. Така двата тима ще трябва да изиграят преиграване, което ще се състои на стадион „Анфийлд” в Ливърпул. Събитията на стадион „Мадейски”, не се развиха добре за състава на Ливърпул. Резултатът бе открит в полза на Рединг от Чърч в 24-ата минута. След центриране топката бе подадена от играч на домакините във вратарското наказателно поле, откъдето Чърч се възползва и прати топката в мрежата зад Рейна. В 36-ата минута Джерард изравни с чудесен удар. В края на полувремето Ливърпул имаше възможност да поведе в резултата, но Торес пропусна добра възможност. През втората част играчите на Рафа Бенитес доминираха, но не успяха да постигнат желания успех. С много пропуски се отличи испанският нападател на „червените” Фернандо Торес. Така двата тима ще се срещнат в мач реванш на стадион „Анфийлд”, за да определят кой от тях ще играе в 4-ия кръг на ФА Къп.

Уигън с пълен обрат срещу Хъл за 4:1
Отборът на Уигън постигна пълен обрат при домакинството си на Хъл Сити, в едва втория мач между елитни тимове от този 3-и кръг на надпреварата в турнира за „ФА къп”, след като обърна резултата от 0:1 до 4:1.
В 35-ата минута за нарушение на Брамбъл бе отсъден пряк-свободен удар. Зад топката застана Джеовани, който не сгреши, извеждайки тима си напред. В 47-ата Скотланд намери открилия се Н’Зогбия и влезлият като резерва състезател изравни резултата, след само две минути на игрището. След около час игра Уигън дори поведе в резултата, като първият голмайстор Н’Зогбия този път асистира на Джеймс МакКарти, за да вкара той първия си гол за клуба. Само 3 минути по-късно най-добрият на терена в този мач – Н’Зогбия вкара и втория си гол за 3:1. В последната 90-а минута Синклеър също добави едно попадение за Уигън, за крайното 4:1.

Кейхил герой за Евертън срещу Карлайл
Отборът на Евертън продължава напред в турнира „ФА къп”, като в мач от 3-ия кръг на надпреварата се наложи над гостуващия Карлайл с 3:1.
В 12-ата минута връщане на топката, от страна на бранител на Карлайл назад към вратаря, се оказа несполучливо, от което се възползва Джеймс Воан, извел Евертън напред в резултата. Само 6 минути по-късно обаче, след поредната си контраакция Карлайл стигна до изравняване на резултата. Адам Клейтън получи добър пас и стреля, а Кекан Хърст направи добавка за 1:1. Едва 8 минути преди края, в герой за тима си се превърна Кейхил, вкарвайки за 2:1. В последната 4-а минута на даденото от съдията продължение Бейнс също не сгреши, от дузпа, оформяйки крайното Евертън – Карлайл 3:1.

Безупречен Съндърланд срещу Бароу – 3:0
Елитният английски Съндърланд постигна „класически” успех с 3:0, при домакинството си на Бароу в мач от 3-ия кръг на турнира „ФА къп”. В 16-ата минута Кембъл намери с добър пас Малбранк, след пас с пета в наказателното поле и французинът направи резултата 1:0. Това бе всичко за първата част и двата тима се оттеглиха в почивка. В началото на втората обаче, само в рамките на 6 минути – от 52-ата до 58-ата, Кембъл вкара две попадения, отказвайки гостуващия тим от по-нататъшна съпротива.

Астън Вила продължава напред за „ФА къп”
Бирмингамският Астън Вила, в чийто редици се състезава и българският национал Стилиян Петров, продължава напред в турнира „ФА къп”, след като в мач от 3-ия кръг надигра гостуващия Блекбърн с 3:1. В 12-ата минута 18 годишният Нейтън Делфунесо открадна една топка и направи 1:0, след хладнокръвен удар. Това бе и първият гол на футболиста за сезона. В 37-ата минута преднината на домакините бе удвоена, след попадение с глава на Карлос Куелар. Малко преди това пък Дън пропусна да реализира единайсетметров наказателен удар. Три минути преди края на първата част от играта бе изгонен сенегалецът Ел Хаджи Диуф. Малко след подновяването на играта Калинич върна интригата в срещата, вкарвайки за 2:1, но до нова промяна в резултата, в полза на Блекбърн, така и не се стигна. Вместо това, в последната минута на мача Карю, от дузпа, оформи крайното 3:1.

Портсмут и Ковънтри завършиха наравно 1:1
В мач от третия кръг на ФА Къп отборите на Портсмут и Ковънтри завършиха наравно 1:1. Двата тима ще трябва да изиграят преиграване на срещата, което ще бъде на стадиона на Ковънтри. Резултатът на стадион „Фратън Парк” бе открит от играч на гостите. В 30-ата минута Дейвид Бел стреля от над 30 метра, което видимо изненада вратаря на домаките. Това бе първото попадение на Бел за сезона. Домакините, намиращи се на последната позиция в класирането на Висшата лига все пак стигнаха до изравнително попадение, като в последната минута на първото полувреме Боатенг се възползва от добро центриране на Хюз и направи 1:1 Така след 90 минути игра двата отбора не можаха да излъчат победител и ще трябва да изиграят още една среща помежду си.

Стоук Сити победи Йорк Сити – 3:1
В среща от 3-ия кръг на ФА Къп отборът на Стоук Сити победи Йорк Сити с 3:1. Мачът между двата тима започна със закъснение, тъй като атмосферните условия не позволяваха да се играе футбол. Резултатът за Йорк бе открит от Барет, който в 22-ата минута вкара гол във вратата на домакините. Парслоу изравни резултата, като си вкара автогол в 24-ата минута. Само 60 секунди по-късно Рикардо Фулър вкара втори гол за Стоук и направи резултата 2:1. Третото попадение във вратата на Йорк Сити бе дело на Етерингтън в 58-ата минута. Така след 90 минути игра Стоук Сити записа успех и се класира за следващия кръг на ФА Къп.

Непобедимите не успяха да се победят, Нотингам Форест – Бирмингам – 0:0
В един от най-интригуващите мачове от третия кръг на ФА Къп отборите на Нотингам Форест и Бирмингам не излъчиха победител – 0:0. Медиите на острова нарекоха срещата между двата тима „сблъсък на непобедимите”, тъй като Форест нямат загубен мач вече 18 двубоя, докато Бирмингам има 11 срещи без поражение. Мачът, който се игра на стадион „Дъ Сити Граунд” не предложи очакваното зрелище и ще се запомни с многото пропуски на нападателите и на двата тима. Така двата отбора ще трябва да се срещнат отново, за да определят кой от тях ще играе в 4-ия кръг на ФА Къп.

Тотнъм победи Питърбро – 4:0
В среща от 3-ия кръг на турнира ФА Къп отборът на Тотнъм Хотспър се наложи над тима на Питърбро с резултат 4:0. Резултатът на стадион „Уайт Харт Лейн” бе открит от Нико Кранчар в 35-ата минута. В 57-ата отново хърватина отбеляза попадение, с което резултатът стана 2:0. Английският нападател и голмайстор на Тотнъм с 14 попадения до момента във Висшата лига Джърмейн Дефоу бе точен в 70-ата минута. В последната 90-ата ирландецът Роби Кийн вкара последното четвърто попадение в мача от дузпа. Така след тази победа отборът на Тотнъм се класира за следващия четвърти кръг на ФА Къп.

Фулъм се наложи над Суидън Таун – 1:0
В мач от третия кръг на ФА Къп елитния тим Фулъм се наложи над гостите от Суидън Таун с резултат 1:0. Резултатът на стадион „Крейвън Котидж” бе открит от Боби Замора, който успя да се разпише в 16-ата минута. Футболистите на Рой Ходжсън се представиха много убедително и имаха много възможности да отбележат голове. Пропуски на Замора и Джонсън не позволиха преднината на домакините да бъде по-голяма. Така след тази победа футболистите на Фулъм се класираха за следващия кръг на надпреварата.

Болтън се класира за 4-ия кръг на ФА Къп след победа над Линкълн – 4:0
В среща от третия кръг на ФА Къп отборът на Болтън Уондърърс победи Линкълн си с резултат 4:0. Резултатът бе открит от Суейбу, който си отбеляза автогол. Само две минути по-късно феновете на стадион „Рийбок” имаха нов повод за радост. Чунг-Йонг вкара второ попадение във вратата на Линкълн Сити, с което преднината на Уондърърс стана 2:0. В 81-ата минута Гари Кейхил вкара трети гол. В последната минута на мача домакините вкараха четвърти гол. Дейвис бе точен и направи резултата 4:0. Така след 90 минути игра Болтън спечели победата с 4:0 и се класира за четвъртия кръг на ФА Къп.

Манчестър Сити победи Мидълзбро – 1:0
В мач от третия кръг на ФА Къп отборът на Манчестър Сити успя да постигне минимална победа над състава на Мидълзбро с 1:0. Единственото попадение бе дело на нападателя Бенжани Мварувари. Той реализира гол в 45-ата минута след чудесен извеждащ пас на българския национал Мартин Петров. През второто полувреме домакините от „Ривърсайд” имаха няколко много добри положения за гол, но нападателите на тима пропуснаха. До края на срещата футболистите на Роберто Манчини успяха да задържат преднината си и се класираха за 4-ия кръг на надпреварата.

Отложиха първата среща от турнира „ФА къп”
Първата среща от програмата на 3-ия кръг на надпреварата в турнира „ФА къп”, между тимовете от английския Чемпиъншип – Бристол и Кардиф, бе отложена, съобщава „Евроспорт”.
Причината е отново същата, поради която голям брой мачове не се играха на Острова и в края на миналата година – тежък снеговалеж и заледено игрище.
И двата отбора, които постигнаха равенства в един от последните си мачове от втория ешалон на страната, (Бристол при домакинството си на Уотфорд (2:2), и Кардиф, при гостуването на Питърбъро (4:4)), очакваха с нетърпение старта на двубоя, но според „Евроспорт” той така и няма да се състои днес.

Седем срещи в Англия – отложени
Седем мача в Англия станаха жертва на неблагоприятните атмосферни условия на Острова, като според медиите в страната началото им се отлага за неопределен период от време. Причината за пренасрочването на двубоите е тежък снеговалеж и невъзможност за размразяване на буквално замръзналите футболни терени. Някои от стадионите са почти напълно недостъпни, като дори и приближаването към тях е чувствително ограничено, пише „Дейли Мейл”.