Палермо удари Юве и го остави извън първите 4

Палермо удари Юве и го остави извън първите 4 Надеждата на феновете на Ювентус, че отборът е преодолял кризата с двете си поредни победи в Серия "А", много бързо угасна. Успехите срещу Дженоа и Болоня бяха последвани от болезнено поражение на собствен терен срещу амбициозния тим на Палермо, който вече е пред "Старата госпожа" в класирането. Без титулярния си вратар Джанлуиджи Буфон и голмайстора Амаури "бианконерите" се оказаха неспособни да наложат волята си и загубиха с 0:2. През първото полувреме Юве контролираше играта и пропусна няколко изгодни положения, но след почивката Палермо усети, че може да си тръгне с трите точки и го направи. В 60-ата минута Фабрицио Миколи даде аванс на гостите, а в 81-ата резервата Игор Будан довърши гранда от Торино с втори гол.

Поредната издънка този сезон не просто поставя под голяма въпросителна участието на Ювентус в Шампионската лига, но кара всички привърженици на отбора да се съмняват дали той изобщо ще се добере до квота за евротурнирите. В момента Юве е на 6-о място, като отстъпва по голова разлика на Наполи. Само с една точка по-малко има седмият Сампдория, а отдолу напират още Дженоа и Каляри.

Срещата не се разви по-различно от много други мачове, които "бианконерите" загубиха. Привидно домакините владееха инициативата, но атаките им нямаха нужната острота и защитата на Палермо успяваше да удържи равенството. Преди почивката най-добрите възможности за гол се откриха пред Антонио Кандрева и Давид Трезеге, но в първия случай Сиригу спаси, а след удара на французина топката излезе в аут.

След почивката Палермо заигра доста по-агресивно и напипа слабостите в отбраната на Юве. В 55-ата минута само блестящата рекация на Алекс Манингер попречи на Хавиер Пасторе да открие резултата. Малко по-късно обаче нямаше кой да спре Миколи и опитният стрелец заби 9-ото си попадение за сезона. Гола сякаш сломи домакините и техните атаки не носеха никаква опасност. В 63-ата минута попадение на Фабио Канаваро беше отменено заради засада. Публиката все повече се изнервяше от очертаващата се загуба и тя стана факт в 81-ата минута, когато влезлият току-що Игор Будан се оказа сам срещу Манингер и технично го преодоля за крайното 2:0.

През първия полусезон Палермо подчини Юве със същия резултат и така направи дубъл срещу този съперник. По-важното за отбора на Делио Роси обаче е класирането, а в него Палермо стъпи на мечтаната четвърта позиция, с аванс от две точки пред "бианконерите" и Наполи.

<< върни се назад Автор: Георги Атанасов
    01 март 2010   02:07

17 септември 2011 18:01   |   xlfzxf   |     |
  15 септември 2011 16:24   |   axgtykmjcz   |     |
  14 септември 2011 17:41   |   Issy   |     |
Keep it cnmoig, writers, this is good stuff.