Холандия елиминира Бразилия

Холандия елиминира Бразилия Националният отбор на Холандия сътвори една от най-големите изненади на провеждащото се в ЮАР Световно първенство по футбол, след като на ¼ финалната фаза от надпреварата елиминира най-сериозния фаворит за спечелването на титлата – Бразилия, след успех с 2:1.
Второто и оказало се победно попадение за европейския състав, бе дело на Уесли Снайдер, в 68-ата минута. Той се разписа след центриране от корнер и асистенция на Кайт, отклонил топката достатъчно, за да бъде тя засечена от Снайдер, с глава, във вратата на Сезар. В 53-ата минута автогол си отбеляза Фелипе Мело, като отново Снайдер бе с основна заслуга. Той центрира остро и Мело попречи на собствения си вратар да стигне до топката, вкарвайки кълбото в бразилската врата. В 73-ата минута, отново Мело бе в центъра на събитията, след като получи директен червен картон за удар без топка срещу Робен.
През първата част Бразилия поведе с гол на Робиньо в 10-ата минута. Той бе оставен очи в очи с вратаря на холандците Щекеленбург, след извеждащо подаване на Фелипе Мело и не сгреши, извеждайки състава си напред в резултата. Малко по-рано нападателят отбеляза още едно попадение, но то бе отменено поради засада.
Холандските състезатели опитаха на няколко пъти да променят статуквото на терена, но далечни удари на Снайдер и Робен бяха отразени от Жулио Сезар.
Срещата се игра на ст. „Нелсън Мандела Бей” в Порт Елизабет.
Досега двата отбора се бяха срещали общо 9 пъти в своята история. Бразилия имаше 3 победи, а Холандия 2. Четири мача бяха завършили наравно.
В ранглистата на ФИФА Холандия е на 4-то място, докато Бразилия е лидер.
Холандия ще играе с победителя от другия ¼ финал, който се играе днес, където съперници са Уругвай и Гана.

ХОЛАНДИЯ - БРАЗИЛИЯ 2:1
0:1 Робиньо (10), 1:1 Фелипе Мело (53-автогол), 2:1 Уесли Снайдер (68)

ХОЛАНДИЯ: 1.Маартен Стекеленбург, 2.Грегори ван дер Вийл, 3.Джон Хейтинга, 13.Андре Ойер, 5.Джовани ван Бронкхорст, 7.Дирк Кайт, 6.Марк ван Бомел, 8.Найджъл де Йонг, 11.Ариен Робен, 10.Уесли Снайдер, 9.Робин ван Перси (85 - 21.Хунтелаар)

БРАЗИЛИЯ: 1.Жулио Сезар, 2.Майкон, 3.Лусио, 4.Жуан, 6.Мичел Бащош (62 - 16.Жилберто), 5.Фелипе Мело, 8.Жилберто Силва, 13.Дани Алвеш, 10.Кака, 11.Робиньо, 9.Луиш Фабиано (77 - 21.Нилмар)

Стадион: "Нелсън Мандела Бей" - 40 186 зрители
Съдии: Юичи Ничимура, Тору Сагара (Япония), Жеонг Хае Санг (Южна Корея)
Жълти картони: Грегори ван дер Вийл, Найджъл де Йонг, Джон Хейтинга, Андре Ойер (Холандия); Мичел Бащош (Бразилия)
Червен картон: Фелипе Мело (73-Бразилия

<< върни се назад     02 юли 2010   21:35