Ливърпул и Ювентус с минимални победи в Лига Европа, Хайдук (Сплит) елиминира Динамо Букурещ

Резултати в завършилите реванши от 3-ия квалификационен кръг на турнира Лига Европа

Ливърпул и Ювентус с минимални победи в Лига Европа, Хайдук (Сплит) елиминира Динамо Букурещ Ювентус победи с 1:0 ирландския Шамрок Роувърс в Лига Европа. Дел Пиеро бе точен в 74-ата минута с шут от 25 метра, за да спаси тима си от унижението да не може да се справи с непретенциозните гости.
Ливърпул победи с 2:0 македонския Работнички (Скопие) и с общ резултат 4:0 продължава напред в Лига Европа. Дебют за мърсисайдци направи Джо Коул, който на няколко пъти взриви трибуните на "Анфийлд" с технични отигравания с пета, а освен това асистира за първия гол на своя тим. Друг футболист на "червените", който отново блесна срещу македонците, бе французинът Давид Н'Го.
Феновете на Хайдук (Сплит) изживяха една от най-големите си радости в последните години, след като техните любимци преодоляха пасив от два гола и елиминираха силния тим на Динамо (Букурещ) по пътя към груповата фаза на Лига Европа. Успехът с 3:1 в Румъния правеше от възпитаниците на бившия наставник на ЦСКА Йоан Андоне фаворити за крайния успех, но 30 000 на стадион "полюд" видяха едно невероятно първо полувреме, което Хайдук изигра като по учебник и вкара всичките си голове за победата с 3:0.

ОФК Белград – Галатасарай 1:5 (2:2)
Тетекс – Елфсборг 1:2 (0:5)
Баник – Днепър Могильов 1:2 (0:1)
Динамо Минск – Макаби Хайфа 3:1 (0:1)
Жестафони – Карпати 0:1 (0:1)
Карабах – Висла 3:2 (1:0)
Динамо Тбилиси – Щурм 1:1 (0:2)
Анортозис – Серкъл Брюж 3:1 (0:1)