Ювентус изпусна да победи Сампдория – 3:3

Резултати на полувремената от мачовете в Серия „А”

Ювентус изпусна да победи Сампдория – 3:3 Играча на Парма почна като титуляр и бе на терена до 62-ата минута, когато бе заменен от Ернан Креспо. В 26-ата минута Божинов получи жълт картон.Още в 12-ата Маскара бе точен от дузпа за 1:0. Резултатът се запази до 82-ата минута, когато след нова дузпа за домакините, Антенучи вкара втори гол за Катания. В края на мача Парма върна един гол чрез Джовинко. Ювентус изпусна да победи Сампдория – 3:3

Торино. В зрелищен мач с много голове, съставите на Ювентус и Сампдория не можаха да излъчат победител и завършиха при резултат 3:3. Двубоят от 2-ия кръг на Серия „А”, игран на „Стадио Олимпико”, бе изгледан от близо 24 хиляди души.
През почти целия мач се наблюдаваше равностойна игра. Гостите откриха резултата в 36-ата минута с гол на Никола Поци с удар извън наказателното поле, след асистенция на Антонио Касано. Ювентус изравниха резултата в края на първото полувреме с гол на Клаудио Маркизио, след като Милош Красич свали с глава топката в центъра на наказателното поле и там Маркизио с прецизен изстрел намери горния ляв ъгъл на вратата.
През втората част черно-белите бяха по-активните на терена и това даде резултат в 50-ата минута, когато Симоне Пепе изведе домакините напред в резултата. Ювентус отново не се възползва от преднината си и допусна изравняване на резултата от Антонио Касано в 64-ата минута. Само няколко минути по-късно Фабио Куарелияла в 67-ата минута вкара нов гол за Ювентус, но това не бе достатъчно за победата и в 73-ата минута Никола Поци вкара втория си гол след центриране.
След равенството днес, Ювентус спечели първата си точка в Серия „А” и заема 15-то място, докато Сампдория натрупа 4 точки и се изкачи на 3-та позиция.