Станка Златева бе избрана за спортист номер едно на Балканите,На второ място се нареди Новак Джокович

Станка Златева бе избрана за спортист номер едно на Балканите,На второ място се нареди Новак Джокович Световната и европейска шампионка по свободна борба в категория до 72 килограма Станка Златева бе избрана за спортист номер едно на Балканите в 38-ото издание на традиционната анкета на БТА.Златева събра актив от 39 точки и закономерно зае първото място. Българката беше номинирана в десетките на шест от участващите в анкетата седем национални агенции - БТА (България), АДЖЕРПРЕС (Румъния), ТАНЮГ (Сърбия), Анадолска агенция (Турция), АНА (Гърция), МИА (Македония) и МИНА (Черна гора).Специалната купа, която получава победителят, бе връчена от от генералния директор на БТА. На второ място в анкетата с 37 точки се нареди най-добрият тенисист на Сърбия и номер 3 в света Новак Джокович, който спечели два големи турнира от АТП през сезона и игра финал на US Open. Трети се нареди турският баскетболист Хидайет Тюркоглу, който играе в тима от НБА Орландо Меджик

21 декември 2010   22:24