Уулвърхемптън победи Манчестър Юнайтед с 2:1

Грандиозни обрати в Англия

Уулвърхемптън победи Манчестър Юнайтед с 2:1 Последният в класирането на английската Висша лига Уулвърхемптън победи първия Манчестър Юнайтед с 2:1 и така нанесе първа загуба за тима от "Олд Трафорд" във Висшата лига. Двубоят бе от 26-ия кръг на английската Висша лига и се играе на стадион „Молиню” в Уест Мидландс.
Още в 3-ата минута Луиш Нани откри резултата в полза на гостите след добра самостоятелна акция.
В 10-ата минута защитникът Елокоби изравни резултата след попадение с глава.
В 39-ата минута нападателят на домакините Кевин Дойл вкара второ попадения за Уулвърхемптън, с което обърна резултата в срещата.
През втората част удари на Уейн Рууни и Луш Нани лишиха гостите от точката. Димитър Бербатов игра до 66-ата минута, когато бе сменен от Хавиер Ернандес.
Така Юнайтед пропусна да подобри собствения си рекорд от 29 поредни мача във Висшата лига без загуба.
Отборите на Нюкасъл и Арсенал завършиха наравно 4:4 в страхотен мач изигран на стадион „Сейнт Джеймсис Парк”. Домакините губеха с 0:4 на полувремето, но успяха да изравнят резултата през второто полувреме. Двубоят бе от 26-ти кръг на английската Висша лига.
Срещата започна вихрено за гостите, които откриха резултата още преди да е изминала и една минута от началото на срещата. Тео Уолкът вкара след прекрасно подаване на Андрей Аршавин. Две минути по-късно ново прекрасно подаване на руснака бе използвано от Йоан Джуру, който вкара за 2:0.
В десетата минута на срещата Робин Ван Перси вкара трето попадение за Арсенал след пас на Уолкът.
В 26-ата минута на срещата Ван Перси вкара второто си попадение в мача за 4:0. Той се разписа след подаване на Бакари Саня.
В 49-ата минута на срещата Арсенал остана с 10 души на терена след като Абу Диаби удари без топка Джоуи Бартън и получи директен червен картон.
В 68-ата минута Бартън вкара за 1:4 от дузпа свирена за нарушение срещу него. В 75-ата минута Лион Бест вкара втори гол за Нюкасъл и по този начин той намали резултата на 2:4.
В 83-ата минута Джуи Бартън вкара трети гол за Нюкасъл – 3:4. Попадението дойде отново от дузпа.
В 87-ата минута Тиоте вкара много красив гол, с което изравни резултата в срещата – 4:4.

Българският национал Стилян Петров се отличи с асистенция при домакинското равенството 2:2 на неговия Астън Вила срещу Фулъм в мач от 26-ия кръг на Английската Висша лига. Българинът бе титуляр за тима от Бирмингам, но бе сменен осем минути преди края на мача. Домакините поведоха в 13-ата минута след автогол на Пентсил. Малко преди края на първото полувреме Анди Джонсън вкара за 1:1. В 72-ата минута на срещата Стилян Петров подаде към новото попълнение Уокър, който направи 2:1. Крайният резултата оформи Клинт Демпси пет минути по-късно.