Черноморец Бургас победи Адмира Вакер

Черноморец Бургас победи Адмира Вакер Футболистите на Черноморец Бургас изиграха силен двубой срещу отбора на Адмира Тренквалдер, по-известен у нас като Адмира Вакер, като се наложиха с убедителното 5:2, предаде БТА.Лис Мутис с глава технично забоде топката в мрежата за 1:0 и изведе бургаския тим напред в резултата.В 19-та минута Койта получи добър пас, напредна в наказателното поле и по диагонала направи резултата 2:0.В 23-минута Пламен Крумов записа името си сред голмайсторите. След самостоятелен рейд отдясно той с прехвърлящ удар направи резултата класически.В 52-ата минута младокът Бранимир Костадинов напредна отляво, излъга прекия си пазач и центрира в наказателното поле, а Муса Койта с летящ плонж заби топката под напречната греда за 4:0.След гола старши треньорът Антон Велков направи поредица от смени и пусна в игра останалите свои футболисти.До 82-ата минута австрийците погледнаха по-смело към вратата на бургазлии и намалиха резултата до 4:2.Веднага след изпълнението на центъра след гола халфът Цветомир Цонков изскочи очи в очи с вратаря на австрийците и с техничен удар фиксира крайното 5:2.Следващата и последна контрола на отбора е в петък, когато съперник на "акулите" ще бъде елитният норвежки Бран Берген.Черноморец излезе без младежките си национали Мартин Тошев и Георги Терзиев, които днес ще играха за националния младежки тим на страната ни при победата над Камерун в Ловеч. Веднага след мача те ще тръгнат към Турция и ще се присъединят към лагера на „акулите".

Черноморец:Паскал Борел, Венелин Филипов, Венцислав Бонев, Енис Хайри, Орлин Старокин, Тодор Паланков, Рикардо Андре, Бранимир Костадинов, Пламен Крумов, Лис Муитис и Муса Койта.
снимка: Пресслужба Черноморец

09 февруари 2011   23:14