Фенове налитат да бият футболист на контролата Ботев-Спартак

Стефан Стойчев:Не всеки ботевист може да играе в клуба на сърцето си.

Фенове налитат да бият футболист  на контролата Ботев-Спартак

Грозни сцени се разиграха в края на приятелската среща между пловдивските Ботев и Спартак, играна днес в Черноземен. Минута преди края двама с жълто-черни шалчета просташки провокираха вратаря на кючукпарижани Стефан Стойчев. Нервите на Стойчев, който е юноша на канарчетата не издържаха и той скочи на двамата. В мелето се включиха още самозабравили се псевдо фенове,които искаха да покажат бабаитлъка си на село, където няма полиция. Страстите поутихнаха след 3-4 минути, а междувременно реферът Ивайло Бозев бе надул свирката  за край на спаринга.Спартак поведе в 59-ата минута с красив гол на Мартин Стефанов, който с плонж засече центриране на Йордан Христов. Атанас Курдов с шут от въздуха изравни в 69-ата минута. 60 секунди по-късно Юсеинов вкара втория гол за Ботев.Вратарят на Спартак (Пд) и възпитаник на Ботев Стефан Стойчев - Вутата коментира от днес скандала, поради който бе прекратен спарингът между двата пловдивски клуба."Днес се срещнах с псевдо фен на Ботев. През целия този запалянко ме псуваше и в един момент, когато му отвърнах той спринтира 50 метра и дойде срещу мен на терена за саморазправа.Защитих се като мъж, като му треснах един крак в гърдите. Съжалявам, че така се случи, но наистина нямах друг вариант.Той каза още, че днес е изпитал един от най-горчивите си дни в живота. Това се дължало на факта, че никога не е бил свързван и влизал в каквито и да е скандали в кариерата си на футболист."Взеха ме с мъжете на Ботев още на 16 години и аз такова нещо да ми се е случвало не помня. Много съм афектиран.Все пак съм ботевист, въпреки че не всеки ботевист може да играе в клуба на сърцето си.Лошото е, че този запалянко бе на зряла възраст, поне на 35-40 години и в трезво състояние. Аз никога не бих тръгнал срещу фен на Ботев, но тази провокация днес наистина ми скъса нервите", заяви пред Topsport.bg вратарят Стефан Стойчев.