ПСВ Айндховен елиминира Лил в Лига Европа

ПСВ Айндховен се класира за 1/8-финалите на Лига Европа, след като победи с 3:1 френския Лил в реванша между двата тима от 1/16-финалите. Миналата седмица срещата завърши 2:2 и така с общ резултат 5:3 ПСВ отива напредОтборът на Байер (Леверкузен) без особени усилия спечели с 2:0 реванша срещу Металист (Харков) от 1/16 финала в Лига Европа и се класира в следващата фаза на турнира. Германците имаха предимство от 4:0 след първия мач в Украйна, а Симон Ролфес в 48-ата и Михаел Балак в 70-ата минута, оформиха общия резултат от 6:0 от двата мача.Ливърпул победи изключително трудно Спарта Прага на "Анфийлд" и се класира на 1/8-финалната фаза в Лига Европа. Един единствен гол, реализиран от Дирк Каут четири минути преди края на редовното време, донесе ценния, но много труден успех на мърсисайдци, които преди седмица записаха нулево равенство при гостуването си в Прага.

22 февруари, вторник
ЦСКА Москва – ПОАК 1:1 (2:1 общ резултат)

23 февруари, сряда
Порто - Севиля 0:1 (2:2 общ резултат) Класира се Порто, заради повече голове на чужд терен

24 февруари, четвъртък
Зенит – Йънг Бойс 3:1 (4:3 общ резултат)
Байер Леверкузен – Металист Харков 2:0 (6:0 общ резултат)
Ливърпул – Спарта Прага 1:0 (1:0 общ резултат)
ПСВ – Лил 3:1 (5:3 общ резултат)
Спартак Москва – Базел 0:1 (3:3 общ резултат) Класира се Базел, заради повече голове на чужд терен
Спортинг Лисабон – Рейнджърс 2:1 (3:2 общ резултат)

Аякс – Андерлехт 2:0 (5:0 общ резултат)
Динамо Киев – Бешикташ 4:0 (8:1 общ резултат)
Манчестър Сити – Арис 3:0 (3:0 общ резултат)
ПСЖ – БАТЕ Борисов 0:0 (2:2 общ резултат) Класира се ПСЖ, заради повечето голове на чужд терен
Брага – Лех 2:0 (2:1 общ резултат)
Твенте – Рубин 2:2 (4:2 общ резултат)
Виляреал – Наполи 2:1 (2:1 общ резултат)
Щутгарт – Бенфика 0:2 (2:3 общ резултат)