Шалке обърна Валенсия и е на 1/4 финал в Шампионска лига

Тотнъм отстрани Милан след 0:0 в Англия

Германският Шалке обърна Валенсия и го победи с 3:1, което бе достатъчно отборът да се класира на ¼ финал в Шампионската лига. Първата среща в Испания завърши 1:1 и така с общ резултат 4:2 немците се класират.
Двубоят започна отлично за гостите, които поведоха с 1:0 още в 17-ата минута след точно попадение на Коща.В 40-ата минута на мача Фарфан отново възстанови равенството.През втората част Шалке постигна пълен обрат след като Гавранович вкара за 2:1 в полза на немците. До края на срещата Валенсия се опита да изравни, но не успя.
В последната минута на мача Фарфан вкара трети гол за домакините.

Отборът на Тотнъм изненадващо отстрани Милан от Шампионската лига. Това стана след като двата отбора завършиха 0:0 на „Уайт Харт Лейн” в Лондон, а англичаните се класират с общ резултата 1:0.Мачът започна с лек натиск на домакините, но първото добро положение в мач дойде в 25-ата минута, когато Робиньо стреля, но играч на Тотнъм изби от гол-линията. До края на полувремето Пато и Ибрахимович също имаха шансове да вкарат първото попадение в мача.През втората част отново играчите на Милан бяха по-активни. Най-доброто положение за италианците пропусна Робиньо, който от близо не успя да преодолее вратаря Гомес. В края на срещата отново бразилеца не успя да вкара.

10 март 2011   07:53