Брага победи Ливърпул, Виляреал обърна Байер в Германия

Крайни резултати от осминафиналите в турнира Лига Европа:

Португалският Брага продължава с доброто си представяне в евротурнирите този сезон. Тимът на бившата звезда на Порто Домингош този път се справи с английския гранд Ливърпул с 1:0 на своя стадион. Така с този резултат беше сложен край на добрата серия на мърсисайдци в евротурнирите. Преди срещата с Брага те имаха 13 поредни мача без поражение. От тях 12 бяха през тази кампания. Единственото попадение в този мач падна след изпълнение на дузпа. Алан беше точен за домакините в 17-ата минута. Отборът на Порто победи с минималното 1:0 ЦСКА Москва в първи осминафинален мач между двата отбора, игран на стадион „Лужники” в Москва. Едниственото попадение в срещата вкара Гуарин в 70-ата минута на мача. За домакините пропуски направи Вагнер Лов. Испанският Виляреал постигна важна победа с 3:2 като гост на Байр Леверкузен в първи мач между двата отбора от осминафиналите в турнира Лига Европа.
Кадлец откри за домакините в 33-ата минута, но Роси изравни в 42-ата.
През втората част гостите поведоха чрез Нилмар в 70-ата минута. Две по-късно Кастро отново възстанови равенството. Нилмар вкара втория си гол в мача в четвъртата минута на продължението на срещата и донесе успехът на испанците.

Байер Леверкузен – Виляреал 2:3
ЦСКА Москва – Порто 0:1
ПСВ – Рейнджърс 0:0
Спортинг Брага – Ливърпул 1:0

Аякс – Спартак Москва 0:1
Бенфика – ПСЖ 2:1
Динамо Киев – Манчестър Сити 2:0
Твенте – Зенит 3:0