Шампионска лига: Барселона – Шахтьор 5:1

Манчестър Юнайтед победи Челси

Отборът на Барселона победи с 5:1 Шахтьор Донецк в първи двубой между тези отбори от 1/4 финалите на Шампионската лига. Мачът се игра на стадион "Камп Ноу".
Андрес Иниеста откри за домакините след само две минути игра. Даниел Алвеш вкара втори гол за шампионите на Испания в 34-ата минута.
През второто полувреме Жерар Пике вкара трети гол за Браселона в 53 ата минута. Гостите от Украйна върнаха едно попадение чрез Ракетски в 59-ата минута. Сейду Кейта вкара за 4:1 минута по-късно. Крайното 5:1 оформи Шави в 86-ата минута. Манчестър Юнайтед победи Челси с минималното 1:0. Голът вкара Уейт Рууни. Двубоят се игра на "Стамфорд Бридж" и бе от четвъртфиналите в Шампионската лига.
Българинът Димитър Бербатов бе резерва за Юнайтед, но се появи в 78-ата минута.
Срещата започна с натиск на гостите. По-добрата игра на Юнайтед даде резултат в 24-ата минута, когато Уейн Рууни вкара за 1:0 в полза на Манчестър.
През второто полувреме Челси се опита да изравни резултата, но Дрогба и Рамирес пропуснаха добри положения. Вратарят на Юнайтед Едвин Ван дер Саар спаси доста положения на Торес и Анелка.
Реваншът е на 12 април.

Барселона: Валдес, Алвеш, Пике, Шави, Вия (70 - Педро), Иниеста (90+1 Афелай), Меси, Масчерано, Кейта, Бускетс, Адриано (77 - Максуел)

Шахтьор: Пятов, Хюбсман (82 - Едуардо), Ядсон (70 - Фернандиньо), Луис, Уилям (75 - Техейра), Коща, Мактарян, Рат, Ишченко, Сърна, Ракитски

Голмайстори: Иниеста 2, Алвеш 34, Пике 53, Кейта 60, Шави 86 (Б); Ракитски 59 (Ш)
Жълти картони: Иниеста (Б); Ракитски, Рат, Фернандиньо

06 април 2011   23:50