Швейцария запази шансовете си за Евро 2012

В другия двубой от нашата Група G Англия не успя да победи като домакин Швейцария и срещата на Уембли завърши при равенство 2:2. Гостите поведоха с 2:0 през първото полувреме с два гола на Транкило Барнета от преки свободни удари.

В 37-ата Англия се върна в играта, след като Франк Лампард реализира отсъдената дузпа за 1:2. Трите лъва изравниха на 2:2 в 51-ата минута, когато Лейтън Бейнс свали с гърди към Ашли Йънг, който от 15-ита метра простреля Беналио с плътен удар. До края на срещата Англия упражни натиск, но ново попадение не падна.Контузии в двубоя на Уембли получиха Ашли Коул и Ерен Дердийок, които бяха принудително заменени.

Така България остана единственият отбор от нашата квалификационна група, който до момента не успя да спечели точки при визитата си в Лондон. Нашите лъвове бяха разгромени с 0:4 на Уембли, където след това Черна гора направи 0:0.