Колумбия спечели турнира за младежи до 20 години срещу домакина Франция.

Колумбия спечели турнира за младежи до 20 години в Тулон след победа с 4:2 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време) срещу домакина Франция.През първото полувреме двата отбора не успяха да си отбележат голове, а в 62-ата минута "петлите" поведоха в резултата след гол с глава на футболиста на Ланс Стивън Жозеф-Морос, който засече топката в мрежата след центриране отляво.Южноамериканците обаче не се предадоха и малко след това само малшансът ги лиши от изравнителен гол.

Йерсон Кандело стреля прекрасно от фаул, но топката се отби от десния страничен стълб на френската врата и се озова право в ръцете на гледащия отблизо страж на домакините. Все пак, колумбийците успяха да стигнат до равенството с гол на резервата Сапата Бангуеро в 75-ата минута. Той се разписа с глава след центриране отдясно.След редовното време нямаше продължения, а двата отбора направо пристъпиха към изпълнението на дузпи. Първите две дузпи, изпълнени от французите, бяха спасени по прекрасен начин от колумбийския вратар и това се оказа решаващо за крайния резултат.

С тази победа, Колумбия спечели за трети път младежкия турнир в Тулон и южноамериканският тим се очертава като един от фаворитите на предстоящото световно първенство за младежи да 20 години. Домакин на турнира ще бъде именно Колумбия.В спор за трето и четвърто място, с бронзовото отличие се окичи националният отбор на Италия, който надигра също след изпълнение на дузпи Мексико. Двубоят завърши 1:1 в редовното време, а младите адзури бяха по-точни от бялата точка и спечелиха с 5:4.