Шльонск Вроцлав се изправя срещу Локо София,Левски срещу Спартак Търнава в третия кръг на Лига Европа

Ивелин Попов отбеляза гол за Газиантеп в мача срещу Минск, Станимир Стоилов се задави от Гар-г-а-ра.

Локомотив София ще играе срещу Шльонск Вроцлав в третия квалификационен кръг от Лига Европа, след като поляците стигнаха до загуба с 2:3 в гостуването си на шотландския Дънди Юнайтед, но продължиха напред с общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен.Мачът започна много силно за Дънди и шотландците поведоха с два гола до петата минута, като 2:0 ги класираше за следващия кръг.

Левски ще играе срещу Спартак Търнава в третия квалификационен кръг на Лига Европа. Словаците победиха с 3:1 Тирана като домакини и продължават напред в турнира след нулевото равенство в Албания.

Българкият национал Ивелин Попов отбеляза гол за Газиантеп в мача срещу Минск, завършил при резултат 4:1.Така, с общ резултат от двата изиграни мача между двата отбора 5:2, Ивелин и тимът му продължават напред в Лига Европа.Попов се появи в игра в 80-та минута и след само три игрови минути се разписа във вратата на Минск за 3:1.

Отборът на Анортозис, предвождан от Станимир Стоилов, пък загуби с 0:2 в мача реванш срещу Гагра.Въпреки това обаче, благодарение на победата в първата среща с 3:0, тимът на Мъри продължава напред в третия квалификационен кръг.

Ето и всички резултати от срещите реванши от втория предварителен кръг на Лига Европа:

Мика (Арм) - Волеренга (Нор) - 0:1 (0:2)
Иртиш (Каз) - Рустави (Груз) - 0:2 (1:3)
Газ Метан (Рум) - Купс (Фин) – 2:0 (2:1)
Войводина (Срб) - Вадуц (Лих) – 1:3 (3:3)
Хазар (Азе) - Макаби (Тел Авив, Изр) - 0:0 (1:3)
Вентспилс (Лат) - Шахтьор (Солигорск, Блр) – 3:2 (4:2)
Левадия (Ест) - Диферданж (Люк) – 0:1 (0:1)
Актобе (Каз) - Кечкемет (Унг) – 0:0 (1:1)
Елфсборг (Шв) - Судува (Лит) - 3:0 (4:1)
Шериф (Мол) - Железничар (Б. Х.) – 0:0 (0:1)