Виктория Пилзен със Суперкупата на Чехия

Актуалният шампион на Чехия Виктория Пилзен добави втори трофей във витрината си за годината, побеждавайки с 4:2 след изпълнение на дузпи носителя на Купата на страната Млада Болеслав. В редовното време двата тима успяха да си разменят по едно попадение, като първи резултата откриха гостите (срещата се игра в Пилзен) след точно изпълнен единадесетметров наказателен удар от Иво Таборски в 35-та минута. През второто полувреме не липсваха интересни моменти и пред двете врати, но щастието се усмихна на домакините, които едва шест минути преди края на мача успяха да изравнят чрез двадесетгодишния Якуб Хора. Регламентът не предвижда продължения след края на редовното време, затова рулетката на дузпите трябваше да определи победителя. Нервите на пилзенските футболисти се оказаха по-здрави и те успяха да надделеят с 4:2 и по този начин да станат победители в едва второто издание на тази надпревара. Първият носител на Суперкупата на Чехия през миналата година стана съставът на Спарта Прага, който тогава победи именно Виктория Пилзен с минималното 1:0.