Генк и Апоел (Никозия) изстрадаха влизането си в Шампионската лига

Драми в срещите реванш

Снощи се изиграха пет от срещите реванш от плейофната фаза на Шампионската лига. Както и се очакваше, именно тези двубои предложиха доста повече емоции от първите мачове, като интересна подробност е, че три от отборите, които постигнаха победи у дома преди седмица, сега отпаднаха. Най-интересно беше в Белгия, където местният шампион Генк прие израелския Макаби (Хайфа) след загуба с 1:2 като гост. Само в рамките на седем минути между 35-та и 41-та двата тима достигнаха до същия резултат, но този път в полза на белгийците. През второто полувреме и продълженията нови попадения не паднаха и така се стигна до дузпи, при които в герой за Генк се превърна унгарският вратар Ласло Кьотелеш, който хвана първите две дузпи на израелците и класира съотборниците си в груповата фаза. Там ще участва и кипърският Апоел (Никозия), който успя да заличи пасива от един чист гол, получен преди седем дни в Краков, надделявайки сега пред вярната си и екзалтирана публика с 3:1. Победният гол за кипърците падна едва три минути преди края, а самата среща бе много динамична и интересна за хилядите зрители на трибуните и пред телевизионните екрани. Виляреал също се справи у дома с датския Одензе с 3:0, макар след първото полувреме двете нули на светлинното табло все още да не бяха променени. Най-лесно сякаш бе на Байерн (Мюнхен), който с ранен гол на Марио Гомез още в 7-та минута отчая своите домакини от Цюрих и уверено стигна до мястото, на което всички са свикнали да го виждат – сред най-добрите в Европа. Баварците засега са и единственият клуб, постигнал две победи в тази фаза на турнира.

<< върни се назад Автор: Васил Динев
    24 август 2011   09:54