Италия се класира за Евро 2012

Армения още има шанс след 4:0 със Словакия

Италия се класира за Европейското първенство през 2012 година в Украйна и Полша, след като се наложи с минималното 1:0 при домакинството на Словения в мач от група С. Победата за „скуадра адзура” дойде много трудно, като единственото попадение в срещата падна в 85-та минута, а негов автор бе Пацини.
Сърбия победи с 3:1 като домакин Фарьорските о-ви и заема второ място във временното класиране. Домакините поведоха с 2:0 до първите 23-и минути. Йованивич бе точен в 6-та, а Тошич се разписа в 23-та минута. Бенхаминсен отбеляза почетния гол за Фарьорските о-ви в 37-та минута, а Кузманович оформи крайния резултат в срещата в 69-та минута.
Естония разби с 4:1 Северна Ирландия в друг евроквалификационен мач от групата и се нареди трета с 13 точки. След тях е Словения с 11 и Северна Ирландия с 10. Фарьорските о-ви са последни с нито една точка.

Армения изненадващо победи с 4:0 като гост Словакия в среща от квалификационна Група B и запази сериозни шансове за класиране. Головата серия на бившата съветска република започна в 57-ата минута и за само 33 минути гостите забиха цели 4 попадения, дело на Юра Мовисян, Хенрих Мхитарян, Кеворк Газарян и Артур Саркисьов.
В друг мач Македония би със скромното 1:0 у дома слабаците от Андора с гол на Мирко Ивановски в 59-ата минута.

Русия не успя да победи Ирландия и двата отбора завършиха 0:0 на стадион „Лужники” . По този начин интригата за първите две места в групата се заплете още повече. Руснаците надиграха своя съперник, но Семшов, Зирянов, Павлюченко и Билялетдинов направийа една дузина пропуски. В герои за отбора на Ейре се превърнаха вратарят Шей Гивън и защитникът Ричард Дън. Така 4 отбора от потока имат шансове да заемат първите 2 места в групата – Русия, Ирландия, Словакия, Македония.

Отборите на Франция и Босна и Херцеговина ще спорят за първото място в група D. Двата тима остават необезпокоявани на върха в класирането, като два кръга преди края на цикъла, разликата по между им е една точка. Днес Босна се наложи трудно над отбора на Беларус, който отпадна от борбата, а до края на своята кампания има да изиграе още само един мач. Домакините победиха благодарение на единствения гол на Мисимович три минути преди последния съдийски сигнал. Футболистите бяха допълнително улеснени и от факта, че от състава на гостите бяха отстранени двама футболисти. Преждевременно към съблекалните поеха Калачев още в 34-ата минута и Мартинович в 85-ата минута. В друг мач от групата Люксембург поднесе изненада, побеждавайки като домакин отбора на Албания с 2:1. Това бе първи пълен успех за абсолютния аутсайдер. До този момент Люксембург имаше само едно равенство. Румъния и Франция пък не успяха да се победят, завършвайки при нулево равенство 0:0.

Хърватия и Гърция си гарантираха, че ще заемат първите две места в група F като до края имат още два мача, включително и директен сблъсък на 7 октомври в Атина, след които ще стане ясно кой ще се класира директно и кой ще играе плейоф. Шахмастистите на Славен Билич биха с 3:1 у дома Израел с два гола на Едуардо Да Силва и Лука Модрич, след като Томер Хемед бе дал преднина на гостите в 44-ата минута. Гърците пък се добраха до равенство 1:1 като гост на Латвия с изравнителното попадение в 84-ата минута вкара Кирякос Пападолулос. Съдия на този двубой пък бе българинът Станислав Тодоров. В мач без значение Грузия и Малта направиха 1:1.

Националният тим на Англия записа минимална победа с 1:0 над Уелс в дербито от нашата група G. Единственият гол в мача падна през първото полувреме и бе дело на новото попълнение на Манчестър Юнайтед Ашли Йънг. Така възпитаниците на Фабио Капело имат нужда само от една точка в последния си двубой от цикъла срещу Черна гора, за да си осигурят място на финалите догодина в Полша и Украйна. Двубоят на „Уембли“ не предложи кой знае колко интересни моменти пред двете врати, но все пак домакините стигнаха до трите точки с единствения гол, който падна в 35-ата минута. Крилото Стюърт Даунинг проби отлично отдясно и центрира където в наказателното поле от осем метра, Йънг порази вратата на гостите. Националният ни отбор загуби от Швейцария с 3:1. Ранен гол в 9-тата минута вкара Иван Иванов, но това надъха оше повече домакините. Трите попадения във вратата на Николай Михайлов бяха дело на Чедран Шакири. Националите ни останаха с едва 5 точки от 7 изиграни мача до момента в Група „G“, заемайки 4-ото място.

Националният отбор на Азербайджан постигна втора победа в участието си в квалификациите. Азерите надиграха с 3:2 Казахстан в мача между двата тима от Група "А". Домакините успяха да стигнат до успеха благодарение на обрат, след като на почивката губеха с 0:1 след попадение на Сергей Остапенко. През втората част обаче Азербайджан се развихри и за 15 минути отбеляза три безответни гола. Първо Рауф Алиев изравни, а след това Махир Шюкюров и накрая Мурад Джавадов вкара и трети гол. Казахстан все пак успя да стигне до втори гол след страхотен шут на Витали Евстингиев. Така Азерите събраха седем точки от осем мача и могат да са доволни от представянето си през кампанията. Казахстан пък остава с три точки на дъното. Отборът на Турция спечели ценна точка след като завърши 0:0 с Австрия. Двата тима изиграха скучен мач без много голови полужения. След равенството Турция остава на второ място с 14 точки, с две по-малко на трето е Белгия, а Австрия е четвърта с 8 точки.

<< върни се назад     07 септември 2011   14:51