Грег Чалмърс триумфира за втори път на Austrtalian Open

Австралиецът Грег Чалмърс спечели за втори път в своята кариера трофея от Откритото първенство на своята страна по голф. Това стана след много драматична битка в последния трети ден от надпреварата срещу сънародника си Джон Сендън и бившия номер едно в света Тайгър Уудс от САЩ.

Край езерата на Голф клуб Сидни, ветеранът Грег Чалмърс завърши на първо място с 13 удара под пара, изпреварвайки Сендън с един удар, а Уудс – с два. Във финалния кръг, ветеранът Чалмърс, който играе с лявата ръка направи пет бърдита и две богита, които в крайна сметка се оказаха достатъчни за триумфа. Миналогодишният шампион Джоф Огилви и фаворитът преди началото на турнира Адам Скот завършиха на четвърто място с 9 удара под пара.

Изключително развълнуван съм след този успех. Удоволствието да спечелиш този турнир за втори път е невероятно. С всеки изминал ден напрежението нарастваше все повече и повече. Тайгър Уудс демонстрира невероятна игра и изглежда, че той вече се връща към познатата си страховита форма. Джон Сендън също имаше страхотен ден. Получи се хубав турнир, който спечелих с малко късмет“, заяви след края на надпреварата щастливият Грег Чалмърс.

<< върни се назад Автор: Дашо Добрев
    14 ноември 2011   11:14