Барселона спечели група Н в турнира Шампионска лига след 3:2 над Милан

Отборът на Барселона спечели група „Н” в турнира Шампионска лига. Тимът на Хосеп Гуардиола спечели като гост с 3:2 срещу Милан в страхотен мач на стадион „Сан Сиро”. Отборите на Зенит Санкт-Петербург и Апоел Никозия завършиха наравно 0:0. Точката класира кипърците напред в турнира, което е исторически успех. За първи път отбор от тази страна ще играе на осминафинал в турнира. Подробностите:

ГРУПА „E”:

Байер Леверкузен победи Челси в края
Отборът на Байер Леверкузен победи Челси с 2:1. Мачът бе от група „Е” на турнира Шампионска лига. Гостите от Лондон откриха чрез Дидие Дрогба три минути след началото на второ полувреме, но Ерен Дердюк изравни в 73-ата минута и Фридрих в продължението на мача донесоха ценния успех на германците.
След мача Байер Леверкузен вече е лидер в групата с девет точки Второто място делят Челси и Валенсия, които имат по осем точки.

Валенсия спечели убедително срещу белгийци
Отборът на Валенсия спечели с убедителното 7:0 срещу белгийския Генк. Мачът бе от груповата фаза на турнира Шампионска лига. Хеттрик вкара капитанът Роберто Солдадо (13, 36, 39), а по един гол добавиха Джонас (10), Ернандес (68), Адуриз (70) и Коща (81). След мача Валенсия събра 8 точки в група „Е”.

ГРУПА „F”:

Ван Перси класира Арсенал напред в турнира
Арсенал се класира за следващата на фаза в турнира Шампионска лига. Английският тим стори това след победа с 2:1 на стадион „Емирейтс” в Лондон над германския шампион Борусия Дортмунд. И двата гола за домакините бяха дело на Робин Ван Перси. Той се разписа четири минути след почивката и четири минути преди края на мача. За Борусия точен бе Шинжи Кагава в добавено време.
След мача Арсенал събра 11 точки, а Борусия има четири.

Олимпиакос изненада Марсилия като гост
Отборът на Олимпиакос Пирея изненада Олимпик Марсилия и го победи като гост с 1:0. Единственият гол в мача бе дело на Фетфацидис в 71-ата минута. С този успех Олимпиакос излезе трети в група „F” с шест точки. Марсилия остава втори със седем.

ГРУПА „G”:

Зенит и Апоел не успяха да се победят, кипърците си класираха
Отборите на Зенит Санкт-Петербург и Апоел Никозия завършиха наравно 0:0. Мачът бе от груповата фаза на турнира Шампионска лига. В средата на второто полувреме двубоят бе прекъснат, тъй като агитката на домакините запали множество димки, които пречеха на играта на продължи. Наложи се треньорът на Зенит Лучано Спалети да успокоява феновете. След 7 минути прекъсване двубоят се доигра, но никой от двата тима не успя да вкара гол.
След мача Апоел събра девет точки, което е достатъчно отборът да си осигури място на осминафиналите в турнира. Това е исторически успех, тъй като шампионът на Кипър е първият отбор от тази страна достигнал до тази фаза на надпреварата.

Порто съхрани шансове за класиране
Отборът на Порто съхрани шансовете си за класиране в следващата фаза на турнира Шампионска лига. Носителят на трофея Лига Европа победи като гост украинския Шахтьор Донецк с минималното 2:0. Головете в мача бяха дело на Хълк 11 минути преди края и автогол на Рат в продължението.
Успехът запази третото място на Порто, които вече имат седем точки. Щахтьор напуска турнира, оставайки само с две.

ГРУПА „H”:

Барселона оглави група „Н” след страхотен мач с Милан
Отборът на Барселона спечели група „Н” в турнира Шампионска лига. Тимът на Хосеп Гуардиола спечели като гост с 3:2 срещу Милан в страхотен мач на стадион „Сан Сиро”. Головете за испанците бяха дело на Ван Бомел (автогол), Меси от дузпа и Шави. За италианците, които изравняваха на два пъти се разписаха Златан Ибрахимович и Кевин Принс-Боатенг.
След мача Барселона вече има 13 точки, а Милан – осем.

БАТЕ Борисов загуби от Виктория Пилзен с 0:1
Отборът на БАТЕ Борисов загуби от Виктория Пилзен с 0:1. Единственото попадение бе дело на Бакос в 42-ата минута.
Мачът бе от груповата фаза на турнира Шампионска лига. Той се игра в белоруската столица Минск.
След мача Виктория събра четири точки и почти сигурно си осигури третото място в групата, което дава право на участие в турнира Лига Европа. БАТЕ Борисов остана последен само с две точки.

Резултати/Програма на мачовете от груповата фаза на турнира Шампионска лига днес:

Наполи направи важна крачка към класиране
Отборът на Наполи направи много важна крачка към класиране за осминафиналите в турнира Шампионска лига. Италианците спечели с 2:1 у дома срещу английския Манчестър Сити и излязоха на второ място в група „А” с точка повече от днешния си съперник. Головете за Наполи вкара Едисон Кавани, а попадението за Сити отбеляза Марио Балотели.

Валтер Мадзари е доволен от победата над Манчестър Сити
Треньорът на Наполи Валтер Мадзари бе доволен от успеха на неговия тим с 2:1 над Манчестър Сити, който запази шансовете на "небесносините" за продължаване напред в Шампионската лига. Наставникът е притеснен единствено от натрупаната умора в играчите преди последния мач в групата срещу Виляреал.
"Манчестър Сити е много силен отбор. Видях това още в двубоя им срещу Нюкасъл. Не ни бе никак лесно да стигнем до победата в този мач, но не сме очаквали нищо друго. Нищо чудно обаче усилията, които хвърлихме в този двубой, да ни костват няколко точки в Серия "А". Налага се да играем през два дни, на практика с едни и същи играчи и това води до умора. Ако направя повече промени, това е прекалено голям риск за разстройване на хармонията в тима. Малко са отборите, които разполагат с широк състав, който да им позволи да са конкурентноспособни във всички турнири. И двата сблъсъка с Манчестър Сити бяха изтощителни. Първият бе нашия дебют в Шампионската лига. Днес обаче бе още по-трудно и се наложи да коригираме тактиката на полувремето. Реагирахме позитивно и смятам, че се представихме възможно най-добре", заяви Мадзари.

Байерн Мюнхен надви Виляреал с 3:1
Отборът на Байерн Мюнхен спечели с 3:1 домакинството си на Виляреал. Мачът бе от група „А” на турнира Шампионска лига. Головете за германския гранд вкараха Рибери (3, 69) и Гомес (23). За испанците точен бе Де Гузман (50). След мача Байерн си осигури първото място в групата, а Виляреал загуби и математически шансове за участие в турнира Лига Европа.

ГРУПА „В”:

Интер се класира за осминафиналите
Италианският Интер се класира за осминафиналите в турнира Шампионска лига. Това стана след 1:1 като гост на Трабзонспор в мач от група „В”. Интер събра 10 точки, а втори е именно турския тим с шест.
Гостите от Италия откриха чрез Алварез, но Алтинтоп изравни.

Раниери: Странен мач, играхме лигично, след като разбрахме, че се класираме
Треньорът на Интер Клаудио Раниери призна, че двубоят с Трабзонспор (1:1) от груповата фаза на турнира Шампионска лига снощи е бил доста странен, защото още преди началото на срещата "нерадзурите" разбраха, че вече са се класирали за следващата фаза на турнира, след като Лил победи ЦСКА (Москва).
Италианците завършва на първо място група "В" и ще се надяват на по-лек жребий в следващата фаза.
"Не бива да забравяме, че започнахме участието си в турнира с хендикап, тъй като загубихме първия си мач с Трабзонспор. Сега обаче завършваме групата на върха. Този мач бе много странен, защото вече знаехме, че сме се класирали и нямаше нужда да търсим задължителна победа. Въпреки това, отборът се представи на ниво. Никога не е лесно да постигнеш добър резултат на подобно място. Искам да поздравя момчетата, защото те напълно заслужиха това класиране, особено след добрите игри при гостуванията ни. Доволен съм и смятам, че равенството е справедливо", заяви Раниери.

Лил победи ЦСКА Москва като гост
Отборът на Лил постигна първа победа в група „Б” от тазгодишното издание на турнира Шампионска лига. Шампионът на Франция спечели с 2:0 при гостуването си на ЦСКА Москва. Двете попадения за гостите паднаха през втората част. Василий Березуцкии се вкара автогол в 49-ата минута, а 15 по-късно Муса Соу отбеляза втори гол. След успеха Лил събра 5 точки, колкото има и ЦСКА. Другият мач от тази група противопоставя Трабзонспор и Интер.

ГРУПА „С”:

Алекс Фъргюсън: Бербатов игра страхотно
Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън похвали българския нападател Димитър Бербатов, който вкара гол при равенството с Бенфика (2:2) в мач от турнира Шампионска лига. “Винаги съм знаел, че Бербатов може да спечели всеки мач. Той е свързан с отбора по много силен начин. Досега не му давах много възможности за изява, но просто другите ни нападатели си партнираха чудесно. Искам да кажа, че винаги мисля за него преди мач”, заяви Сър Алекс на пресконференцията след мача.
“Тази вечер Бербатов игра страхотно, можеше да вкара хеттрик. Имаше едно положение през първото полувреме, в което му беше отсъдена засада, а такава нямаше. В края той изпусна страхотна ситуация, която можеше да ни донесе победата”, каза още Фъргюсън пред клубния сайт.

Бербатов получи най-високите оценки след мача с Бенфика
Димитър Бербатов вкара първия си гол в Шампионска лига от три години насам при равенството 2:2 на Манчестър Юнайтед и Бенфика. Българският нападател е впечатлил медиите и специалистите в Англия, които му поставят високи оценки след мача.
"Скай Спортс" му дава оценка 7. Същата получават още Карик, Флечър, Йънг и Нани от Юнайтед, както и Артур, Гарай и Гайтан от Бенфика. Единствено Аймар има 8.
"Мирър" също го оценява със 7. Това е най-високата оценка на изданието за всички играли в мача. Най-слабо с 5 от изданието са оценени Де Хеа и влезлият като резерва Ернандес.
Интересен разбор прави "Евроспорт" с оценките на специалиста и на фенове. От специалиста Бербатов е оценен със 7. Толкова от Юнайтед имат още само Нани и Йънг. Най-добрият на терена обаче според тази преценка е бил Аймар. Феновете на медията обаче казват, че Бербатов е бил най-добрият в мача. Те го оценяват със 7,2, а най-близо до него е Ашли Йънг с 6,7.
Традиционно критичният "Сън", въпреки че определя Аймар като играч на мача, дава оценки само на играчите на английския шампион. Там мнението също е категорично – Бербатов и Фабио единствени имат оценка 7. Всички останали имат 6, като изключение прави Фил Джоунс с 5.
Прави впечатление, че мненията за най-добрите на терена варират, но единствено Бербатов получава най-високите оценки от всички мнения на специалистите на Острова.

Бербатов вкара гол, Юнайтед завърши 2:2 с Бенфика
Българският нападател Димитър Бербатов игра цял мач и вкара гол при домакинското 2:2 на Манчестър Юнайтед с Бенфика. Двубоят на стадион „Олд Трафорд” бе от група „С” на турнира. Бербатов се разписа за 1:1 в 30-ата минута, когато засече с глава центриране на Луиш Нани. Другият гол за Юнайтед бе дело на Флетчър. Джоунс от Манчестър си вкара автогол (4), а Аймар донесе точката на португалците.

Базел остава с шансове за класиране
Швейцарският Базел все още има шансове за класиране на осминафиналите в турнира Шампионска лига. В мач от група „С” тимът спечели с 3:2 като гост на румънския шампион Оцелул. Базел остана трети, но вече само на точка зад втория Манчестър Юнайтед. Базел приема тима на Димитър Бербатов в последния кръг и победа ще го класира за сметка на английския шампион.
Иначе голове за швейцарците вкараха Ф. Фрай (10), А. Фрай (14) и Шрелер (37). За румънците точни бяха Гюргу (75) и Антал (81).

ГРУПА „D”

Реал Мадрид спечели с 6:2 срещу Динамо Загреб
Испанският Реал Мадрид спечели с убедителното 6:2 срещу Димано Загреб. Мачът бе от група „D” на турнира Шампионска лига. С този успех тимът на Жозе Моуриньо си осигури първото място в групата, а Динамо вкара първите си два гола през тази кампания.
Головете за Реал вкараха Бензема (2, 66), Калейон (6, 49), Игуаин (9) и Йозил (20). За гостите точни бяха Беярай (81) и Томечак (90).

Моуриньо: Това бе една страхотна вечер за Реал Мадрид
Треньорът на Реал (Мадрид) Жозе Моуриньо коментира победата на неговия тим с 6:2 над Динамо (Загреб) в турнира Шампионска лига. "Това бе перфектната вечер, защото отборът се представи фантастично и успя да забавлява феновете по трибуните. Освен това успяхме да дадем почивка на някои играчи, а други получиха шанс за изява и доказаха, че имат качества да играят в Реал. Не се притеснявам, че получихме два гола. Това все някога трябваше да се случи, но хубавото е че стана в момент, когато нямаше никакъв риск. Тези попадения паднаха, защото Динамо искаше да защити своята наранена гордост. Иначе съм много доволен от моите играчи и от отношението, което демонстрираха в двубоя", заяви Моуриньо, цитиран от "Марка".
Toй изрази подкрепата си към помощник-треньора на Барселона - Тито Вилянова, който претърпя операция за отстраняване на тумор.
"Миналата година изразихме своята подкрепа към Ерик Абидал и сега ще направим същото и за Тито Вилянова. Надявам се да се възстанови бързо и да се завърне при семейството си, а на 10 декември да бъде тук на "Сантиаго Бернабеу". Дано имаме удоволствието да го аплодираме", допълни Моуриньо, който бръкна в окото на Вилянова на последното дерби с Барселона за Суперкупата на Испания.

Лион и Аякс не си вкараха гол
Отборите на Олимпик Лион и Аякс завършиха наравно 0:0. Мачът бе от група „D” на турнира Шампионска лига. След мача гостите остават на второ място с 8 точки, а Лион е на трето място с пет.