Ливърпул се замеси в расистки скандал и се класира за ФА Къп

• Ливърпул стана първият отбор, който се класира за четвъртия кръг в турнира за Купата на Англия. Късно снощи на стадион „Анфийлд”, отборът спечели домакинството си на Олдъм с 5:1 и продължава напред в турнира.
    Головете за Ливърпул вкараха Белъми, Джерард, Шелви, Керъл и Даунинг. За Олдъм точен бе Симпсън.
    Ливърпул отново е свързан със скандал на расистка основа, предаде „Дейли Мейл”. Инцидентът е станал 10 минути преди края на мача Ливърпул – Олдъм (5:1) за Купата на Англия снощи, когато футболистът на гостите Том Адейеми е бил обиждан от привърженик на домакините. Полицията в Англия е започнала разследване по случая, а от Ливърпул обещаха за пълно съдействие.
    Скандалът е само дни, след като футболистът на Ливърпул Луис Суарес бе наказан за осем мача, заради расистки обиди към защитника на Манчестър Юнайтед Патрис Евра.

08 януари 2012   00:10