Резултати и отзиви от ФА Къп

Макълсфийлд и Болтън с българския национал Мартин Петров в състава завършиха при резултат 2:2 мача от третия кръг на турнира Еф Ей Къп. При резултат 2:1 за домакините Мартин Петров асистира за изравнителното попадение на Болтън, отбелязано от Уитър в 77-ата минута. След равенството двата тима ще преиграят двубоя, за да определят кой ще продължи в следващия етап на турнира. В двубоя на отборите от Чемпиъншип Нотингам и Лестър завършиха 0:0. Цял мач като титуляр за гостите игра българският бранител Александър Тунчев. И този мач ще бъде преигран. Тимът на Астън Вила с капитан Стилиян Петров се класира за следващия кръг на турнира Еф Ей Къп след победа с 3:1 над Бристол Роувърс. Петров асистира за първия гол на Олбрайтън, а по още едно попадение добавиха Агболнахор и Кларк. За Бристол гол вкара Макглийш:

Нотингам и Лестър с Тунчев ще преиграват двубоя от трети кръг на ФА Къп
В двубоя на отбори от Чемпиъншип в третия кръг на ФА Къп Нотингам Форест и Лестър завършиха 0:0. Цял мач като титуляр за гостите игра българският бранител Александър Тунчев. Преиграването на двубоя ще определи крайният победил, който ще продължи в следващия етап на надпреварата.

Бирмингам и Уулвърхемптън ще преиграват мача от третия кръг на ФА къп
Отборите на Бирмингам и Уулвърхемптън ще преиграват мача от третия кръг на турнира за Купата на футболната асоциация на Англия, след като завършиха 0:0 днес. По регламент при равенство отборите преиграват мача, разменяйки домакинството си.
На стадион „Сейнт Андрюс” най-чистата ситуация за гол в двубоя се откри пред гостите в добавеното време на срещата, когато удар на Матю Джарвис срещна гредата, а при добавката на Стивън Флетчър стражът на домакините Колин Дойл спаси. След седмица на стадион „Молиню” двата тима ще определят кой от тях ще продължи в следващия кръг на турнира.

Тотнъм се класира за четвъртия кръг на ФА Къп
Тотнъм се класира за четвъртия кръг на турнира за ФА Къп, след като победи четвъртодивизионния Челтнъм с 3:0. Головете за успеха вкараха Дефоу в 24-ата минута и руският нападател Павлюченко в 43-ата. След почивката възпитаниците на Хари Реднап оформиха крайния резултат с гол на Дос Сантос в 87-ата минута.

Фулъм победи Чарлтън в лондонското дерби от ФА Къп
Фулъм победи Чарлтън с 4:0 в лондонското дерби от третия кръг на ФА Къп. Играчите на Мартин Йол поведоха в 8-ата минута с гол на Клинт Демпси, а в 61-ата минута той вкара и втория си гол в мача. В 81-ата минута Демпси оформи своя хеттрик след точно реализирана дузпа. Три минути преди края Деймиън Дъф оформи крайното 4:0. Фулъм ще играе в следващия етап на турнира.

Нюкасъл и Блекбърн ще преиграват мача от трети кръг за ФА Къп
Нюкасъл завърши 1:1 с Блекбърн в среща от третия кръг на ФА Къп. Гостите поведоха с гол на Дейвид Гуудил в 35-ата минута, но в 75-ата Хатем Бен Арфа със страхотен изстрел изравни за 1:1. Двата тима ще преиграват мача на терена на Блекбърн, за да определят победителя, който ще продължи в следващия четвърти кръг на турнира.

Сток Сити обърна резултата срещу Джилингам в своя полза и ще играе в 4-и кръг на ФА Къп
Отборът на Стоук Сити победи с 3:1 като гост Джилингам в двубой от третия кръг на ФА Къп. Отборът на Джилингам, който се състезава във Втора лига на Англия, излезе напред в резултата в 16-ата минута с гол на Кедуел. Стоук осъществи пълен обрат в резултата, вкарвайки два гола. Уолтърс възстанови равенството в 34-ата минута, а в 43-ата Джером бе точен за 2:1. В началото на второто полувреме „грънчарите” достигнаха и до трети гол, а автор на попадението бе Хут. Играчите на Тони Пулис продължават напред в турнира за Купата на Англия.