Трима българи ще играят на 1/8 финалите в Лига Европа.

Крайни резултати от турнира

• Трима българи и техните клубове се класираха за осминафиналите в турнира Лига Европа. Това са Димитър Бербатов (Манчестър Юнайтед), Николайю Михайлов (Твенте) и Станислав Манолев (ПСВ Айндховен). Валентин Илиев (Стяуа) и Цветан Генков (Висла Краков) отпаднаха на 1/16 финалите.

Отборът на Манчестър Юнайтед загуби като домакин от Аякс с 1:2 в мач реванш от 1/16-финалите на турнира Лига Европа. Българският нападател на домакините Димитър Бербатов игра до 72-ата минута, когато бе заменен от Уелбек. Манчестър Юнайтед поведе с гол на Ернандес в шестата минута, а Аякс обърна резултата в своя полза след попадения на Озбилиз (37) и Алдервейрелд (87). Англичаните се класират на осминафиналите, след като в първата среща победиха с 2:0. Съперник на Юнайтед в следващия кръг ще бъде Атлетик Билбао, който отстрани Локомотив Москва с общ резултат 2:2 и повече голове на чужд терен.
    Изиграха се 14 мача от 1/16 финалите в турнира Лига Европа.
    Резултатите:

Бешикташ – Спортинг Брага 0:1 (2:1 общ резултат)
    Андерлехт – АЗ Алкмаар 0:1 (0:2 общ резултат)
    Атлетико Мадрид - Лацио 1:0 (4:1 общ резултат)
    Олимпиакос – Рубин 1:0 (2:0 общ резултат)
    Металист – Ред Бул Залцбург 4:1 (8:1 общ резултат)
    Манчестър Юнайтед – Аякс 1:2 (3:2 общ резултат)
    Шалке – Виктория Пилзен 1:1 (2:2 общ резултат) – играят се продължения
    Спортинг Лисабон – Легия Варшава 1:0 (3:2 общ резултат)
    Атлетик Билбао – Локомотив Москва 1:0 (2:2 общ резултат, класира се Билбао, заради гол на чужд терен)
    Брюж – Хановер 0:1 (1:3 общ резултат)
    ПАОК – Удинезе 0:3 (0:3 общ резултат)
    ПСВ – Трабзонспор 4:1 (6:2 общ резултат)
    Стандарт Лиеж – Висла Краков 0:0 (1:1 общ резултат, класира се Стандарт, заради гол на чужд терен)
    Твенте – Стяуа 1:0 (2:0 общ резултат)
    Валенсия – Сток Сити 1:0 (2:0 общ резултат)

24 февруари 2012   00:20