Литекс победи Видима в дебюта на Стоичков

• Шампионът Литекс победи с 3:0 Видима Раковски в мач от 17-ия кръг в "А" група. Двубоят бе официален дебют на новия треньор на "оранжевите" Христо Стоичков. В 7-ата минута единственият чужденец в състава на домакините от Ловеч преди смените Марсело Никасио откри резултата след гол със странична ножица. Пред около 500 фенове на стадиона в 28-ата минута отново той разстреля вратаря на гостите Ивайло Василев за 2:0. В 86-ата минута Никасио оформи хеттрика си като подарък за дебюта на Стоичков. През втората част в игра влязоха Итуа, Ваюши и Сандриньо. Гостите от Видима нямаха един отправен точен удар към вратата на Илко Пиргов

Монтана победи Калиакра с 3:2
    Владимир Мичев от Монтана отбеляза първия гол в "А" група за 2012 година. Той откри резултата в двубоя на тима си с Калиакра. Гостите поведоха в 26-ата минута, след като халфът получи пас от Воденичаров и реализира попадение на стадиона в Каварна. В 55-ата минута Цветан Филипов изравни с удар от 15 метра. В следващата атака обаче Монтана стигна до гол, след като Копаранов с глава вкара за 2:1. Трети гол за монтанци вкара Борислав Борисов в последната минута на срещата, а две минути след редовните 90 крайния резултат 3:2 оформи Илиан Чавдаров.

Лудогорец победи Берое с 3:0
    Лудогорец победи Берое с 3:0 в мач от 17-я кръг в „А” група. Двубоят се игра на стадион „Лудогорец Арена” в Разград. В 55-ата минута Иван Стоянов вкара първия гол за домакините, а 5 минути по-късно отново той вкара за 2:0. Класическата победа за разградчани донесе Гъргоров след гол от воле в 78-ата минута.
    След победата Лудогорец излезе еднолично начело в класирането с 3 точки пред ЦСКА, който утре играе с Черноморе

Славия започна с минимална победа над Ботев Враца
    Ботев Враца допусна домакинска загуба с 0:1 от Славия в мач от 17-я кръг в „А” група. Двубоят се игра на стадион „Христо Ботев” във Враца. Единствения гол в мача вкара Петър Димитров в 79-ата минута.

04 март 2012   20:49