Лацио спечели римското дерби за втори път през сезона

• Лацио спечели за втори път римското дерби с Рома през този сезон в Серия “А”. Това се случва за първи път от 15 години. Победа с 2:1 в мач от 26 кръг донесе три точки в актива на Лацио днес.В 10-ата минута Андерсон Ернанеш бе точен от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за фаул на вратаря Маартен Стекеленбург срещу Мирослав Клозе. За нарушението холандският страж получи червен картон.
    Рома изравни с гол на Фабио Борини в 16-ата минута. Стефано Маури донесе победата на Лацио с гола си в 62-ата минута.“Орлите” също завършиха мача с 10 души. Защитникът Лионел Скалони получи втори жълт картон 5 минути преди края на срещата. С победата Лацио излезе на трето място в класирането с 48 точки, две повече от Удинезе, който завърши 0:0 при гостуването си на Аталанта.

04 март 2012   21:43