Барселона победи като домакин Байер Леверкузен, АПОЕЛ елииминира Лион

• Европейският клубен шампион Барселона победи като домакин Байер Леверкузен с убедителното 7:1 в осминафинален мач реванш от турнира Шампионска лига.
    Пет гола за испанския тим вкара аржентинецът Лионел Меси (25, 42, 50, 85), две попадения добави Крисиан Тейо (55, 62). Почетният гол за гостите вкара Каим Белараби (90). В първата среща Барселона победи с 3:1 и с общ резултат 10:2 се класира на четвъртфиналите.

Кипърският АПОЕЛ се класира за четвъртфиналите в турнира Шампионска лига. Това стана след драма на стадион „Джи Ес Пи” в Никозия срещу Олимпик Лион. Двата отбора стигнаха до изпълнение на дузпи при които кипърците бяха по-точни и спечелиха с 4:3.
    Общият резултат от двата мача бе 1:1 след като Лион спечели първия двубои преди три седмици с 1:0, а гол на Мандука още в деветата минута донесе равенството на АПОЕЛ.
    При дузпите грешници за Лион се оказаха Лаказете и Бастош. Преди това Айлтон, Мораеш, Александру и Тричковски вкараха за кипърците.

08 март 2012   00:31