Атлетик Билбао отново победи Юнайтед

Резултати от Лига Европа

• Атлетик Билбао показа, че победата с 3:2 на стадион „Олд Трафорд” срещу Манчестър Юнайтед преди седмица от осминафиналите в турнира Лига Европа не е случайна. Испанският отбор отново надигра, английският шампион, този път с 2:1 и с общ резултат 5:3 се класира за четвъртфиналите. Йоренте (23) и Де Маркос (65) класираха Атлетик за следващата фаза. За Манчестър точен бе Уейн Рууни (80).За Юнайтед, както преди седмица, отново в групата за мача не попадна българинът Димитър Бербатов. В сряда, треньорът Сър Алекс Фъргюсън обеща, че голмайсторът на английската „Премиър Лийг” през миналия сезон ще бъде поне сред 18-е за мача, но Бербатов отново гледа мача от трибуните. Този ход на Фъргюсън за пореден път поставя под въпрос, бъдещето на българина в клуба, тъй като неговият договор изтича през лятото.
    Хановер победи убедително Стандарт Лиеж
    Отборът на Хановер спечели с убедителното 4:0 срещу Стандарт Лиеж и се класира за четвъртфиналите в турнира Лига Европа след 6:2 общ резултат от двата мача. За успеха на Хановер вкараха Абделаке (4), Кану (21-автогол), Я Конан (73) и Пинто (90+3). Гостите от Белгия завършиха мача с десет души след като Гакпе бе изгонен за втори жълт картон в 58-ата минута.
    Удинезе победи десет от Алкмаар, но отпада
    Италианският Удинезе успя да победа АЗ Алкмаар с 2:1 на собствен терен, но отпадна от турнира Лига Европа след загуба с 0:2 в първия мач. Двата гола за тима от Удине вкара капитанът Антонио Ди Натале (3-дузпа, 15). При първия гол на нападателят Виергевер от Алкмаар бе изгонен с директен червен картон. Все пак Фалкенбург вкара гол за холандците в 31-ата минута, с което класира отбора напред в турнира.

Манолев и ПСВ отпаднаха на осминафиналите
    Отборът на ПСВ Айндховен отпадна от турнира Лига Европа. Холандците завършиха 1:1 у дома срещу испанския Валенсия и след загуба с 2:4 на стадион „Местая” преди седмица напускат турнира. Българският национал Станислав Манолев игра цял мач, но не успя да помогне на своя отбор да спечели мача.
    Голът за Валенсия вкара Рами две минути след почивката, а за ПСВ точен бе капитана Тойвонен (64). Испанците завършиха мача с човек по-малко, тъй като голмайсторът Рами бе изгонен.