Словения победи Алжир с 1:0 и оглави класирането в група С

Словения победи Алжир с 1:0 и оглави класирането в група С Полокване. Националният отбор на Словения победи този на Алжир с минималното 1:0 в мач от група „С” на Световното първенство по футбол в ЮАР. Точен за европейците бе капитанът на тима Роберт Корен, който се разписа в 80-ата минута, след като изненада вратарят на Алжир Чаучи и стражът сгреши, пропускайки топката зад себе си. Отборът на Словения получи числен превес на терена 7 минути преди да поведе в резултата, след като Абделкадер Гезал получи червен картон. Нападателят на Алжир се появи на терена в 58-ата минута, една по-късно бе официално предупреден за първи път в мача, а в 73-ата напусна терена преждевременно, след като си помогна с ръка при овладяването на центрирана топка в наказателното поле на Словения. Мачът се игра на стадион „Питър Мокаба” в Полокване.
Така южноевропейският тим записа първи успех на световни футболни финали и оглави класирането в Група „С” с 3 точки, след като съставите на Англия и САЩ завършиха наравно 1:1 и си поделиха точките в първия двубой от потока.
Алжир - Словения 0:1

Голмайстор: 0:1 Роберт Корен 79 мин

Съдия: Карлос Гонзалес Патрес (Гватемала)
Червен картон: Абделкадер Гезал (Алжир) - 74
Жълти картони: Александър Радосавлевич, Андрей Комац (Словения), Абделкадер Гезал - 2, Хасан Йебда (Алжир)

Стадион: Питър Мокабе, Полокване, 30 400

Алжир: Фавзи Шауши, Рафик Халиче, Маджид Бугера, Антер Яхиа, Надид Белхаджи, Фуед Кадир (82, Адлене Гуедуиура), Мехди Лашен, Хазан йебда, Карим Зиани, Рафик Джебур (58, Абделкадер Гезал), Карим Матмур (80, Рафик Сайфи)

Словения: Самир Ханданович, Мишо Бречко, Бощиян Чезар, Марко сулер, Боян Йокич, Андраш Кирм, Александер Радославлевич (87, Андрей Комац), Роберт Корен, Валтер Бирша (84, Нейч Печник), Златко Дедич (53, Златан Любянкич), Миливое Новакович