Гана стартира Мондиала с минимална победа над Сърбия

Гана стартира Мондиала с минимална победа над Сърбия Националният футболен отбор на Гана стартира с победа участието си на Световното първенство в ЮАР, след като се наложи с 1:0 над Сърбия в първи мач от група „D” на Мондиала. Нападателят Асамоа Гиан вкара единствения гол в мача, реализирайки точно отсъдената за игра с ръка на Здравко Кузманович дузпа в 84-ата минута. Десет минути преди попадението Гана получи числено предимство, след като централният бранител на Сърбия Александър Лукович получи два жълти картона в рамките на 20 минути и напусна терена на стадион „Лофтус Версфелд” в Чване, Претория.
Така Гана оглави класирането в Група „D”, а останалите два тима в потока – Германия и Австралия играят в 21:30 часа тази вечер.

Сърбия - Гана - 0:1

Голмайстор: 0:1 Асамоа Гиян 85-дузпа

Съдия: Ектор Балдаси (Аржентина)

Червен картон: Александър Лукович (Сърбия) - 74

Жълти картони: Никола Жигич, Александър Лукович и Здравко Кузманович (Сърбия), Исаак Форса и Принс Тагое (Гана)

Стадион: Лофтус Версфелд, Претория, 38 833

Сърбия: Владимир Стойкович, Бранислав Иванович, Неманя Видич, Александър Лукович, Александър Коларов, Милош Красич, Деян Станкович, Ненад Милияш (62-Здравко Кузманович), Милан Йованович (76-Невен Суботич), Никола Жигич (69-Данко Лазович), Марко Пантелич

Гана: Ричард Кингсън, Джон Пейнтсил, Джон Менса, Исаак Форса, Ханс Зарпай, Антъни Анан, Куадуо Асамоа (73-Стефан Апиа), Деде Айев, Кевин-Принс Боатенг (90+1-Лий Ади), Асамоа Гиян (90+3-Куинси Авусу Абейе), Принс Тагое