Германия стартира с 4:0 срещу Австралия

Германия стартира с 4:0 срещу Австралия Националният футболен отбор на Германия победи с категоричното 4:0 Австралия в първия си мач от група „D” на провеждащото се в ЮАР Световно първенство по футбол. Нападателят Лукас Подолски откри резултата още в осмата минута на срещата, след като бе изведен в наказателното поле от Томас Мюлер, а стрелецът на Байерн (Мюнхен) Мирослав Клозе удвои в 26-ата минута, след като засече с глава центриране на капитана Филип Лам. В 56-ата минута европейците останаха и с човек повече на терена, след като звездата на Австралия Тим Кейхил получи директен червен картон и напусна терена преждевременно.
В 68-ата минута футболистите на Германия се възползваха от числения си превес и отбелязаха трети гол чрез халфа Томас Мюлер, минута по-късно на терена се появи Какау, а 60 секунди по-късно нападателят на Вердер се разписа сред голмайсторите, оформяйки крайното 4:0.
Двубоят се игра на стадион „Моузес Мабида” в Дърбан.
ГЕРМАНИЯ - АВСТРАЛИЯ 4:0
1:0 Подолски (8), 2:0 Клозе (27), 3:0 Мюлер (68), 4:0 Какау (70)

ГЕРМАНИЯ: 1.Мануел Нойер, 16.Филип Лам, 3.Арне Фридрих, 17.Пер Мертезакер, 14.Холгер Бадщубер, 6.Сами Хедира, 7.Бастиан Швайнщайгер, 8.Месут Йозил (73 - 23.Гомес), 13.Томас Мюлер, 10.Лукас Подолски (81 - 21.Марко Марин), 11.Мирослав Клозе (69 - 19.Какау)

АВСТРАЛИЯ: 1.Марк Шварцер, 8.Люк Уилкшир, 11.Скот Чипърфийлд, 3.Крейг Муур, 2.Лукас Нийл, 13.Винченцо Грела (14.Холман), 7.Брет Емертън (74 - 15.Миле Йединяк), 4.Тим Кейхил, 5.Джейсън Кулина, 19.Ричард Гарсиа (17 - Рукавица), 16.Карл Валери

Стадион: "Мойсес Мабида"
Съдия: Марко Родригес, Хосе Луис Камарго, Алберто Морин (Мексико)
Жълти картони: Йозил, Валери (Гер), Крейг Муур, Нийл, Валери (Авл)
Червен картон: Кейхил (56-Авл)

<< върни се назад     13 юни 2010   23:33