Испания срещу Португалия, Чили с Бразилия на 1/8 финалите

Испания срещу Португалия, Чили с Бразилия на 1/8 финалите Европейският шампион Испания победи състава на Чили с 2:1, в последна среща и за двата състава от група „Н” на Световното първенство, като по този начин футболистите на Дел Боске, а и техните латиноамерикански съперници, ще продължат битката си в Южна Африка, класирайки се на 1/8 финал. Там испанците срещат познат опонент – Португалия, докато чилийският тим ще има за съперник 5-кратния световен шампион Бразилия.
Първия гол за европейския състав отбеляза Давид Вия, разписал се в 24-ата минута на срещата. Той се възползва от неразчетено излизане на вратаря на съперника Браво и го прехвърли с удар от 45 метра, извеждайки тима си напред в резултата. За 2:0 точен бе Андрес Иниеста, който реализира след колективна атака на испанците. Минута по-късно, за втори жълт картон, играта напусна Естрада, оставяйки чилийския състав с човек по-малко и пасив от две попадения.
Попадението за Чили реализира Родриго Мияр, две минути след подновяването на играта, след почивката.
Двубоят се игра на ст. „Лофтус Версфелд” в Претория.
Към този момент двата отбора се бяха срещали седем пъти. В тези срещи испанците имаха 6 победи и 1 равен, като головата разлика бе 18:3.
Испания завършва надпреварата в групата като лидер, с актив от 6 точки, колкото има и Чили, но по-добра голова разлика.

26 юни 2010   15:25