Португалия разгроми Северна Корея със 7:0

Португалия разгроми Северна Корея със 7:0 Португалия записа внушителна победа с 7:0 над тима на Северна Корея. Европейците унизиха своите съперници във втората част на двубоя, когато почти всяка тяхна по-сериозна атака завършваше с гол в азиатската врата.
Попаденията бяха дело на Раул Мейрелеш в 29-та минута, Шимао Саброса в 53-та, Уго Алмейда - в 56-та и Тиаго Мендеш в 60-та минута на двубоя. В 80-та минута влезлият като резерва Лиедсон отбеляза пето попадение във вратата на севернокорейците, а осем минути по-късно Роналдо записа така чаканото си попадение за "иберийците".
В самия край на мача Тиаго довърши азиатците с унизителното 7:0
Европейците започнаха мача от група "G" срещу Северна Корея без опитния си полузащитник Деко.
Халфът на Челси си позволи да разкритикува треньора за смяната си в предния мач и сега е оставен на скамейката от наставника на "иберийците" Карлос Кейруш.
Първият точен удар към вратата Мьон Гук Ри бе дело на Кристиано Роналдо, който още в третата минута от далечно разстояние стреля опасно, но кълбото попадна право в ръцето на корейския страж.
На два пъти в последвалите атаки Рикардо Карвальо можеше да открие резултата, но първо ударът му мина покрай вратата, а в 7-та минута гредата спаси азиатския тим.
В 11-та минута корейците отправиха и първия си сериозен удар към вратата на Едуардо. Ча Джон-Хьок отправи мощен шут, но кълбото мина встрани от дясната греда.
В последвалите минути севернокорейците сякаш се събудиха от изливащия се над "Грийн Пойнт" дъжд и на няколко пъти застрашиха със сериозни удари стражът на "иберийците".
Въпреки добрите възможности, които изпуснаха азиатците, възпитаниците на Карлос Кейруш първи стигнаха до гола в тази първа част на двубоя от група "G". В 29-та минута точен за португалците, след извеждащо подаване в наказателното поле, бе Раул Мейрелеш.
В последните минути на първата част Кристиано Роналдо и Уго Алмейда отправиха силни удари по посока на противниковата врата, но до гол не се стигна и футболистите се оттеглиха на почивката при резултат 1:0 в полза на "иберийците".
В началото на вторите 45 минути португалците започнаха сериозно да натискат своя противник и първо Тиаго отправи топовен шут към корейската врата, а в последствие и жадният да отбележи гол за своя тим Роналдо.
В 52-та минута шанс да удвои преднината на Португалия имаше и Уго Алмейда, който се възползва от добрата си позиция в наказателното поле, но не можа да отбележи.
Минута по-късно след многоходова атака на "иберийците" Шимао Саброса обаче бе безкомпромисен и крилото на Атлетико Мадрид прониза вратата на Ри Гук Мьон, с което увеличи преднината на тима си на два гола.
Само три минути по-късно - в 56-та, Уго Алмейда получи отлично подаване отляво и с центриране с глава направи резултата класически -3:0.
Головата фиеста за европейците не спря и в 60-та минута Тиаго Мендеш увеличи преднината за Португалия на убедителното 4:0. Кристиано Роналдно подаде от крилото към пеналта и Тиаго Мендеш опъна мрежата.
В 71-та минута късметът за пореден път изневери на Роналдо и гредата спаси азиатския страж от мощния шут на португалската звезда.
В 80-та минута с първото си докосване на топката резервата Лиедсон довърши севернокорейците с пето попадение в тяхната врата.
Португалия - КНДР 7:0
стадион: Грийн Пойнт, Кейп Таун
Главен съдия: Пабло Позо (Чили)
Португалия: Едуардо, Бруно Алвеш, 6. Рикардо Карвальо, 7. Кристиано Роналдо, 8. Педро Мендеш, 11. Шимао 13. Мигел, 16. Раул Мейрелеш, 18. Уго Алмейда, 19. Тиаго, 23. Фабио Коентрао
КНДР: 1. Мьон Гук Ри, 2. Джон-Хьок Ча, 3. Джун Ил Ри, 5. Куан-Чхон Ри, 8. Юн-Нам Джи, 11. Ин Гук Мун, 13. Чол Джин Пак, 14. Нам Чол Пак, 17. Йон Хак Ан, 9. Тае Се Йонг, 4. Нам Чол Пак