Футболна България изживя нова паметна вечер в Шампионската лига!След като преди месец Лудогорец направи мечтите реалност, успявайки да победи Базел с 1:0, снощи момчетата на Георги Дерменджиев изписаха нова славна страница в иначе кратката си история.Тимът от Разград не се даде на 5-кратния европейски клубен шампион Ливърпул и успя да постигне историческо 2:2 пред 40 000 хиляди зрители на "Васил Левски".Големият момент дойде в традиционните вече за "зелените" последни минути от срещата, когато Георги Терзиев бе оставен непокрит и след центриране отдясно, препарира Миньоле с глава, изравнявайки резултата.

Иначе наставникът на домакините Георги Дерменджиев отново бе заложил на познатата схема с двама външни и двама вътрешни полузащитници.Единствената промяна бе в сърцето на атаката, където липсваше оперираният наскоро Роман Безяк.Неговото място бе заето от, рутиращите се непрекъснато "фалшиви деветки", Даниел Абало и Марселиньо.На отсрещната скамейка Брендън Роджърс бе отделил тежкия таран Рики Ламбърт в предни позиции, а зад него оперираха Хендерсън, Джерард и Стърлинг.

Началото бе ударно за Лудогорец, който изнендващо или не, поведе още в 3-та минута.Удар на Ешпиньо от над 25 метра бе насочен точно в обсега на Миноьле, но белгиецът не успя да хване добре топката.Тя се отби от тялото му и попадна във връхлитащия Дани Абало, който с прецизен удар покрай "червения вратар" не сгреши, откривайки резултата.Преднината на Лудогорец трая само 5 минути, след като колективна грешка в разградската защита, позволи на топката необезпокоявано да се "разходи" в наказателното поле, достигайки в крайна сметка до Ламбърт, който с единствения си удар в срещата, изравни за 1:1

Това не уплаши домакините, които продължиха да атакуват.Едно от по-сериозните положения за Лудогорец, след изравняването на резултата, дойде в 21-та минута, когато Михаил Александров проби отдясно и центрира - топката попадна в Туре, който за малко не си отбеляза автогол.След това играта се поизравни, а Ливърпул лека-полека започваше да овладява играта в центъра.Това му позволи да организира няколко добри атаки в половината на Лудогорец, в които само добрите намеси на Моци и компания предотвратиха втори гол.Докато не дойде злощастната за българите 37-ма минута, в която нова груба грешка в центъра на терена на разградски футболист, не предостави шанс на пъргавия Стърлинг да овладее и да достигне до наказателното поле.Той навлезе отляво и пред погледите на цялата българска защита, пусна силен пас успоредно на голлинията.Топката достигна до непокрития Хендерсън, който с лекота преодоля Стоянов, позволявайки на гостите да поведат в резултата.

Началото на втората част бе по-спокойно в сравнение с предната.Първият по-стойностен шанс за Лудогорец се откри чак в 62-та минута, когато Фабио Ешпиньо имаше възможност да изпробва мерника си от пряк свободен удар.Топката обаче не благоволи да влезе, профучавайки малко над напречната греда на Миньоле.Дерменджиев направи първата смяна в своя отбор в 69-та минута, когато на мястото на голмайстора Абало се появи бразилецът Кишада.Това освежи атаката на домакините, които в последните 20 минути от срещата наложиха изненадващ натиск върху своя именит англисйки опонент.

На 2-3 пъти разградчани бяха много близо до врата на "червените", но единствено късметът някак слагаше непреодолима бариера преди реализирането на така чакания гол.Но всички тези мъки изведнъж се забравиха, когато настъпи решаващата 88-минута.Тогава влезлият като смяна Кишада центира отдясно, топката премина над цялата "мърсисайдска" защита и в крайна сметка акустира върху главата на непокрития Георги Терзиев, който с мощен удар с глава изстреля "зеления орел" във висините на футболната планета за 2:2

Въпреки огроманта еуфория преди и след мача, отборът на Лудогорец остава последен в своята група с 4т. и прекратява участието си в Шампионската лига.Само чудо в последния мач срещу Реал Мадрид може да позволи на "зелените" да играят и на есен в европейските клубни турнири.

Лудогорец: Вл.Стоянов, Моци, Терзиев, Минев, Кайсара, Дяков, Ешпиньо(Хамза 81'), Мисиджан, Александров(Вандерсон 72'), Марселиньо, Абало(Кишада 69')

Ливърпул: Миньоле, Джонсън, Шкъртел, Туре, Манкийо, Хендерсън, Джерард, Лейва, Алън, Стърлинг(Морено 92'), Ламбърт

Главен съдия:Матео Лаос

<< върни се назад За връзка с Бюлент Мюмюнов     27 ноември 2014   12:51