Цетел спечели Суперкомбинацията на световното

Мария Киркова 22-ра

Единствената ни представителка на световното първенство по ски алпийски дисциплини във френския зимен център Вал Д'Изер Мария Киркова зае 22-то място от 25 състезателки в Суперкомбинацията - спускане и слалом. Киркова изостана на 12 секунди от победителката Катрин Цетел, но направи много силно спускане в слалома, като даде 11-то време.

Австрийката Катрин Цетел, която ще гостува в България за последния кръг от световната купа в Банско в края на месеца, спечели златния медал, след като 2 от фаворитките - американката Линдзи Вон и шведката Аня Першон бяха дискфалифицирани, след като пропуснаха врата съответно в слалома и спускането.

Катрин Цетел зае първото място с общо време от спускането и слалома 2 минути, 20 секунди и 13 стотни, като изпревари с 56 стотни Лара Гут от Швейцария и с 88 стотни Елизабет Гьоргъл от Австрия.