БГ Тренто с чиста победа в Шампионската лига

Казийски с 10 точки при успеха с 3:0 над Палма

БГ Тренто с чиста победа в Шампионската лига Шампионът на Италия по волейбол при мъжете и лидер в класирането до момента в А 1 "Българският Тренто" записа чиста победа с 3:0 гейма (25:17, 25:20, 25:18) като гост на испанския Портол Палма де Майорка в първата среща от 1/8 финалите в Шампионската лига. С успеха Тренто си осигури класирането за следващата фаза, където най-вероятно ще срещне сънародниците си от Пиаченца.
В Зала "Палма Арена" в Майорка пред около 800 зрители Тренто не остави шанс на съперниците си и в 3-те части, като единствено изоставаше в резултата във втория гейм.
Матей Казийски завърши двубоя с 10 точки, от които 2 аса от начален удар, 17 добави бразилецът Леандро Висото. За домакините от палма де Майорка най-резултатен бе Ибан Перес с 13 точки. В края на мача старши треньорът на Тренто Радостин Стойчев пусна в игра и другият българин в тима Красимир Стефанов.
В другата среща от 1/8 финалите в Шампионската лига, играна снощи, руският Искра Одинцово надигра като гост белгийския Нолико Маасейк с 3:1 гейма (26:24, 19:25, 25:16, 25:23) и също почти си осигури участие в 1/4 финалите.

Резултати и програма в 1/8 финалите на Шампионската лига на Европа по волейбол за мъже: