Българин ще играе във финалите на Лигата

Тренто би Майорка, а Ченстохова Пиаченца

Българин ще играе във финалите на Лигата Поне един български волейболист ще участва във Финалната четворка на Шампионската лига на Европа по волейбол за мъже. Това стана ясно след изиграването на срещите реванш от 1/8 финалите на турнира. В следващия кръг ще се срещнат италианския Тренто с Матей Казийски и Красимир Стефанов в състава си и полския Ченстохова със Смилян Мляков. Именно поляците поднесоха най-голямата изненада в турнира, след като елиминираха италианския Пиаченца след 2-ра победа - този път с 3:0 гейма (25:22, 25:20, 25:23).
Смилен Мляков завърши с 11 точки, като изнесе поредния си силен мач. За гостите игра невъзстановения от контузия българин с италиански паспорт Христо Златанов, който също реализира 11 точки.

Италианският шампион Тренто не срещна съпортива и във втория мач от испанския Палма де Майорка като и този път спечели с 3:0 гейма (25:13, 25:14, 25:19). Наставникът на домакините Радостин Стойчев даде почивка на Казийски и го извади от игра след края на първия гейм. Матей завърши само с 1 точка. В мача игра и другият българин в Тренто - Красимир Стефанов, който реализира 4 точки.

Изненада поднесе още 1 полски тим - СКРА Белхатов, който елиминира руския шампион Динамо Москва след победа с 3:1 гейма като домакин. Преди седмица в руската столица поляците успяха да вземат 2 гейма и благодарение на тях се класираха за 1/4 финалите. В следващия кръг СКРА ще срещне друг руски тим - Искра Одинцово, който отстрани белгийския Нолико Маасейк с 2 победи - 3:1 като гост преди седмица и 3:0 като домакин снощи.

Още един руски тим се класира за 1/4 финалите - носителят на трофея от миналата година Зенит Казан не допусна изненада и надигра като домакин словенския Блед с 3:0.
В 1/4 финалите ще играят и италианския Мачерата и немския Фридрихсхафен. Италианците загубиха гостуването си на Фенербахче с 2:3 гейма, но благодарение на победата си с 3:0 като домакини си осигуриха класирането. Шампионите от 2007-ма Фридрихсхафен отстъпи с 2:3 гейма като домакин на белгийския КНАК Рьозеларе, но след успеха с 3:1 като гост преди седмица също ще играе на 1/4 финалите.

Тази вечер е последната среща от 1/8 финалите между гръцкия Ираклис и португалския Витория. Гърците спечелиха първия мач с 3:0 гейма.

Резултати от 1/8 финалните срещи реванш от Шампионската лига на Европа по волейбол за мъже:
Фенербахче (Турция) - Мачерата (Италия) - 3:2 - класира се Мачерата
Зенит (Русия) - Блед (Словения) - 3:0 - класира се Зенит
Ченстохова (Полша) - Пиаченца (Италия) - 3:0 - напред продължава Ченстохова
Тренто (Италия) - Палма де Майорка (Испания) - 3:0 - класира се Тренто
СКРА Белхатов (Полша) - Динамо Москва (Русия) - 3:1 - напред продължава СКРА
Искра Одинцово (Русия) - Нолико (Белгия) - 3:1 - класира се Искра
Фридрихсхафен (Германия) - КНАК Рьозеларе (Белгия) - 2:3 - напред продължава Фридрихсхафен
Ираклис (Гърция) - Витория (Португалия) - тази вечер.

Програма за 1/4 финалите - 3-5 и 10-12 март: