Баскетболният Рилски спортист на полуфинал срещу Фени Индустри

Левски аут от Балканската лига

Рилски спортист се класира за Финалната четворка на Еврохолд Балканската лига по възможно най-убедителния начин. "Скиорите" надиграха един от трите сръбски представителя в лигата Раднички 034 Груп на етап четвъртфинал с цели 26 точки разлика – 93:67.С поредното си силно представяне в надпреварата, възпитаниците на старши треньора Александър Тодоров още веднъж оправдаха гласуваното доверие на ръководството на Балканската лига да ги включи на мястото на отказалия се преди началото на турнира македонски представител Струмица. Баскетболистите на Рилски спортист не оставиха никакви съмнения в крайния успех и въпреки, че имаха 10 точки аванс от първата среща подходиха съвсем сериозно и в реванша тази вечер в Самоков. "Скиорите" доминираха през целия мач. Най-полезният играч в Балканската лига за редовния сезон – американският център Травис Питърсън – бе най-добър със своите 24 точки, 10 борби и 3 асистенции за само 26 минути игра.Богдан Боев изигра най-добрия си мач от началото на сезона в Балканската лига и завърши с 18 точки, от които 4 тройки, информира bulgarianbasket. Драгослав Папич вкара на сънарoдниците си 13 точки и хвана 5 борби, а Иван Лилов също завърши с двуцифрен точков актив (10 точки).За гостите от Крагуевац Данило Драшкович направи дабъл дабъл – 19 точки и 10 борби, а крилото Райко Кляевич остана с 14 точки.На полуфинал Рилски спортист ще играе с победителят от двойката Фени Индустри .
Македонският тим Фени Индустри елиминира “сините” след 83:62 и се класира за финалната четворка на Балканската лига. България остана само с един представител на Финалната четворка на Еврохолд Балканската лига, която ще проведе на 24-25 март. Тази вечер отборът на Левски стана вторият български тим, отпаднал на четвъртфинал, и това стана по същия сценарий, по който снощи бе отстранен Черно море - загуба в реванша от македонски тим с 20 или повече точки разлика, след победа с 16 в първия мач.Щастливият съперник в този случай бе Фени Индустри, а резултатът в Кавадарци - 83-62. Подобно на варненци, и "синият" отбор изпусна класирането на Файнъл Фор в последните минути, информира bulgarianbasket.com. Последната четвърт бе започнала при резултат, който го устройваше при аванса от първия двубой, но именно в нея домакините дръпнаха с по-голяма разлика и накрая триумфираха

<< върни се назад     04 март 2009   23:46