Арда пак удари Левски

ЦСКА дръпна с 5 точки на сините

Арда пак удари Левски Отборът на Арда е на път да се превърне в кошмар за волейболистите на Левски Сиконко, след като би на 2 пъти сините в рамките само на месец. Първата победа на тима от Кърджали бе като домакин с 3:0 гейма, а втората - в последната среща от турнира за купа "Филипови" в Разлог - този път с 3:1 гейма (22:25, 25:22, 25:18, 26:24).
С победата отборът на Арда си гарантира на 100 % 6-то място след края на редовния сезон, като тимът от Кърджали е недостижим вече за 7-ия в подреждането - Черно море.
Благодарение на успеха на Арда над Левски Сиконко ЦСКА дръпна с цели 5 точки на сините в генералното класиране и е на път да вземе домакинско предимство пред началото на плеойфите.
В Дупница волейболистите на ЦСКА затвърдиха впечатлението, че са в отлична форма и разгромиха ЛукОйл Нефтохимик с 3:0 гейма (25:22, 25:19, 26:24) и завършиха турнира без загуба.

Последният турнир преди началото на срещите на директна елиминация е в Бургас от четвъртък до неделя. В него отборите от група "А" ще играят срещу тимовете от група "Б".