Рилски спортист спечели Балканската лига

Домакините не оставиха шанс на Фершпед

Рилски спортист спечели Балканската лига Баскетболистите на Рилски спортист спечелиха титлата от първото издание на Балканска лига, след като победиха в Самоков пред близо 3 000 зрители македонския Фершпед Работнички от Скопие с 84:77.
Първите три части се играеше кош за кош, като първата част бе спечелена от домакините, а следващите 2 от гостите.
Последната част започна силно за Рилски спортист, които направиха серия от 13:4 точки. 3 минути преди края на мача македонците изравниха - 72:72.
Тройка на Миркович минута преди сирената и успешно изпълнените 2 наказателни удара доведоха Рилски спорист до успеха с 84:77 точки.
За домакините най-резултатен беше Драгослав Папич с 19, а Травис Питърсън добави още 18.
За Работнички 19 точки вкара Тасовски.

Травис Питърсън бе избран за най-полезен играч на Балканската лига, а Кори Макинтош от варненския Черно море спечели наградата за най-резултатен баскетболист в Лигата.

В мача за 3-то място сръбския Мега Хипо Лизинг надигра другия финалист от Македония - Фени Индъстрис от Кавадарци със 78:60точки.

Финал на Балканската лига за мъже в Самоков:

Рилски спортист - Фершпед Работнички Скопие (Македония) - 84:77 (19:15, 21:23, 18:21, 26:18)

Рилски спортист: Миркович - 14, Лилов - 14, Папич - 19, Питърсън - 18, Боев - 9 (Белберов 10, Николов 0, Груев 0)
Фершпед Работнички: Стояновски - 11, Филипович - 10, Шимич - 12, Тасовски - 19, Трайковски - 3 (Живчевич 10, Пачун 6, Угриноски 3, Грънчаров 3)

<< върни се назад Автор: Светослав Костов
    26 март 2009   09:44