Левски Сиконко на финал при жените

ЦСКА и Славия ще играят 3-ти мач

Левски Сиконко на финал при жените Женският тим на Славия победи ЦСКА с 3:1 гейма (25:18, 20:25, 25:23, 27:25) във втория мач от полуфиналите между двата отбора във волейболното ни първенство и по този начин изравни серията до 1:1 победи.
Домакините от Славия спечелиха най-вече заради добрата си игра в защита в края на всеки гейм. Отборът на ЦСКА водеше в резултата в дълги периоди от мача, но защитата на "белите" им осигури важните точки в края на геймовете, които се оказаха решаващи за изхода на срещата.

В първата част шампионките допуснаха доста грешки, което бе използвано от домакините и те спечелиха гейма с разлика -25:18. Във втория гейм ЦСКА поведе още в началото заради по-добрата си игра в нападение и спечели с 25:20.
Решаващ за крайния успех се оказа 3-ият гейм - ЦСКА водеше през цялото време, но в крайна сметка Славия спечели с 25:23.
В последната част Славия също изоставаше в точките, но в края на гейма излезе победител с 27:25 и спечели мача.

За финала се класира отборът на Левски Сиконко след втора победа над Марица. "Сините" биха с 3:1 (25:20, 15:25, 28:26,
25:17) гейма пловдивчанки насред Пловдив в полуфиналния мач реванш и спечелиха серията с 2:0.

Резултати от полуфиналните срещи реванш от женското ни първенство по волейбол:

Славия - ЦСКА - 3:1 (25:18, 20:25, 25:23, 27:25)
- резултатът в серията е равен - 1:1 победи. Третата среща е в петък от 17 и 30 в зала "Васил Симов".

Марица - Левски Сиконко - 1:3 (20:25, 25:15, 26:28, 17:25)
- Левски спечели серията с 2:0 победи и се класира за финала.

<< върни се назад Автор: Светослав Костов
    26 март 2009   10:31