Монтана взе купата

Пепеляшките излъгаха и Дунав, и Лукойл

Монтана взе купата Баскетболистките на Монтана спечелиха купата на страната след победа във финала в Бургас над Дунав с 67:64 точки. Това е 4-ти трофей в историята на тима и 1-ви след 9-годишна пауза. Монтана поднесе изненадата на турнира, след като в 1/2 финалите елиминира носителя на трофея за 2008-ма ЛукОйл Нефтохимик, а във финала се справи с шампионите от Дунав

Мачът започна с по-добра игра на баскетболистките на Дунав, като русенки имаха аванс от 6 точки след първата четвърт.
Във втората част Монтана заигра по-добре в защита и с резултатни атаки на Ивелина Вранчева докара нещата до 33:31 за Дунав на почивката.
Гонитбата в резултата продължи и след паузата, като Монтана на два пъти с по-две точки, но след 30 минути игра Дунав отново излезе напред - 52:48.
В заключителните 10 минути напрежението взе връх - Дунав бе на 30 секунди от победата в мача, но Вранчева вкара тройка, а Станоева добави още 1 точка от фаул, което донесе успеха на Монтана.
В мача за 3-то място ЛукОйл Нефтохимик надигра Миньор Перник с 89:61 точки.