Сливен победи Вихрен с 2:0,а Спартак (Вн) Миньор с 1:0

Съставът на Сливен победи Вихрен (Сандански) с 2:0 в мач от 22-ия кръг на родната ни „А”група, предаде репортер на Радио „Фокус” – Сливен. Попаденията бяха дело на Ивелин Янев в 45-ата мин. и на Иван Стоянов в добавеното време. Домакините могат да съжаляват, че не победиха с повече голове, защото Иван Стоянов и Миндев направиха непростими пропуски.
След този мач Сливен се изкачи на 8-ото място с актив от 27 точки, а Вихрен остана на 12-о с 22 т.
Спартак (Варна) се откъсне временно от дъното, след като в опашкарското дерби с Миньор успя да надделее на своя стадион с минималното 1:0.
Единственото попадение в мача бе дело на Сакалиев в 50-ата минута

СЛИВЕН - ВИХРЕН 2:0 (1:0)
1:0 Ивелин Янев 45,2:0 Иван Стоянов 90
Сливен: Денчев, Киков, Величков, Ивелин Янев, Ямуков, Коста Янев, Миндев, Ценов (Караматев 72), Илиев (Марков 90+1), Стоянов, Въндев (Петаков 66)
Вихрен: Лучини, Джоров, Павлов, В. Георгиев, Еламе, Фехер (Зографакис 46), Еривертон, Златковски (Стоев 60), Маладенис, Русев, Ешкердиня (Да Силва 52)
Стадион: Хаджи Димитър-Зрители: 2000
Главен съдия: Николай Йорданов
Червени картони:Величко Величков(Сливен-88 минута);Димитриос Зографакис(Вихрен-88 минута)
Жълти картони:Ценов, Ямуков(Сливен); Георгиев, Еламе, Русев, Стоев(Вихрен)

Спартак (Варна) - Миньор 1:0
Голмайстор: Сакалиев (50)
Спартак (Варна): Банович, Ю. Иванов, Б. Илиев, Ст. Георгиев, Стойков, Моралес, Костадинов, Миранда, Найденов, Иванович, Сакалиев
Миньор: Чворович, Василев, Муафов, Лерант, Божиков, Крумов, Господинов, Марков, Дюлгеров, Станков, Дичев

18 април 2009   19:09