Вoлейболистите ни биха японците с 3:1 гейма

С доста нерви и мъка успяхме да победим японците с 3:1 гейма в зала "Ариаки Колизеум". Пред близо 10 000 души възпитаниците на Силвано Пранди отново изпитаха коравата игра на азиатците, а си личеше и че част от тима не е сработен.Трябва да се отчетат и безбройните грешки в нашата игра, особено от страна на Андрей Жеков, който на няколко пъти обърка атаките ни с грешни пасове. Липсваше ни и добрата игра на блокада.Все пак завоювахме ценни три точки, които ни оставят в играта за първото място, макар и не без доста забележки.Първата част започна логично с домакински натиск и японците поведоха с 8:6 на първото техническо прекъсване. Добрата игра на Зарко Иванов и Владо Николов доведе до изравняване. Азиатците обаче отново поведоха, но в самият край на гейма блокът ни сработи и успяхме да спечелим с 25:23.Във втория гейм отново силно начало на японците и отново ние изравнихме. На първото техническо прекъсване резултатът бе 8:5 за домакините, но после ни успяхме да стигнем до аванс от пет точки, който обаче пропиляхме с лека ръка, а в самият край няколко груби грешки на Жеков позволиха на Япония да обърне изцяло и да спечели с 25:23.Третата част бе игра на нерви. Отново силно начало за японците, после благодарение на Матей стигнахме до 16:15 на второто техническо прекъсване. След невероятна борба стигнахме до 23:22. Две слаби отигравания на Жеков обаче позволиха на японците да изравнят. Общо осем възможности да затворим гейма ни бяха нужни, докато си стигна до третия ас на Казийски в мача и 31:29 за нас.Четвъртият гейм започна обратно на логиката в другите три части. Този път ние поведохме с 8:5 на първото техническо прекъсване, но това далеч не бе отказало японците да се борят и след като стопиха разликата до една точка на втората пауза, те успяха ида поведат с 22:21. Успяхме отново да обърнем, но в самият край съдийски гаф не ни позволи да затворим гейма при 24:23. Дойде моментът с надлъгването, видяхме няколко прекрасни атаки на Пенев и най-накрая Жеков се реваншира спечелвайки на блок така ценната ни последна точка за 28:26. Утре е вторият двубой, като той ще започне в 14:00 часа местно време или 8:00 часа българско.

ЯПОНИЯ: Такеши Китаяма, Кунихиро Шимизу, Кота Ямамура, Мацумото, Юта, Тацуя Фукузава

БЪЛГАРИЯ: Матей Казийски, Андрей Жеков, Светозар Иванов, Владимир Николов, Методи Ананиев

04 юли 2009   14:55